Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üzemanyagot eladni mennyire...

Üzemanyagot eladni mennyire legális?

Figyelt kérdés

Mióta külföldiek nem tankolhatnak itthon egész jó üzlet lett a dolog, napi 4-5 kört megyek 90 liter tank, 80 litert szoktam leengedni mindig, 600ft-ért elmegy. 38-48k haszon van rajta így egy nap.


Ismerős meg kérdezte, hogy mennyire kockázatos a dolog, mert, hogy amúgy nem is hülyeség. De erre én sem tudtam neki mit mondani.


Jogilag nézve a dolgot ebben van bármi, mármint, most ha veszek egy doboz tejet és továbbadom többért, mert valakinek megér annyit, azzal sincs semmi igazából. Nem is szállítok az autóban többet mint a tank térfogata, tehát papíron abba sem köthetnek bele. Tárolva is addig van max amíg kannákba le van engedve aztán pár órán belül már másik autóban van.



2022. aug. 4. 01:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyéb jogi viták elkerülése végett, mindezt elméletben kérdeztem.
2022. aug. 4. 01:51
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem a mennyiség lehet a kulcs a dologban, mármint hogy itt is meglehet az ami a kereskedelmi mennyiség úgymond, és afölött már adózni stb kéne.
2022. aug. 4. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Japán Gulyás ***** válasza:
100%
Ha van engedélyed kőolajtermékek exportálására a szükséges vám-, környezet- és egészségvédelmi engedélyekkel egyetemben akkor kamionszámra viheted ki az üzemanyagot. Szerintem nincs. A 480-as üzemanyag meg eleve felhasználói ár, tehát arra csak akkor vagy jogosult, ha fel is használod azt (ezért fizetsz rá ÁFA-t és jövedéki adót), továbbértékesítésnél piaci ár érvényes.
2022. aug. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Az adózás hol marad? Feketén nyilván minden megéri, ameddig meg nem ütöd a bokádat. Egyébként amit csinálsz az konkrétan a kőolaj piac megkárosítása. Hasonló üldöztetésre és elszámoltatásra számíts, mint az illegális pénzváltóknál.
2022. aug. 4. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Így semennyire
2022. aug. 4. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha megfognak a navosok ott helyben főbe is lőnek. Jó azért nem szó szerint.
2022. aug. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Jövedéki adó csalás, Btk-ba ütköző cselekmény.
2022. aug. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Ja csak a tej nem jövedéki termék az üzemanyaggal ellentétben. Másrészt meg haszonszerzés céljából adod el ami plusz büntetendő ha nem adózol utána.
2022. aug. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%
ha elkapnak bünttnek , 10m tól szokott indulni + jármű lefoglelása
2022. aug. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

tehát üzletszerű tevékenységet folytatsz úgy, hogy nem vagy vállalkozó, de legalábbis ilyen fajta értékesítés nincs a vállalatod tevékenységi körében, továbbá nem fizetsz adót utána

Ezt átgondolva, komolyan kérdezed, hogy legális-e amit csinálsz? Egyébként nem hülyék a kutasok, kamerával rögzítik a tankolásod, mindig látszódik a rendszám. A gyanúsan magas tankolásokat előbb-utóbb lefülelik és feljelentik.

2022. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!