Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek milyen autót...

Szerintetek milyen autót vegyek első autónak?

Figyelt kérdés
A keret amit autóra szánnék 1 - 1.2 millió amire javarészt használnám, hogy itthon bejárjam az országot a szabadidőmben, illetve szeretnék kempingezni is majd idővel, jövőre meg akár Horvát, Olaszba is szeretnék menni vele vagy esetleg Spanyolba.. szóval valami hosszútávon megbízhatót szeretnék. Tudom ne várjak csodát ennyiért... Család egyenlőre nincs se asszony, de elég nagydarab is vagyok (188/110) Amit nézegettem eddig az Passat b6, megane 3, a6 természetesen kombit szeretnék utazás végett. Nézegettem még Capativa-t is vagy valami olcsóbb kategóriáju suvokat is de hát nemtudom ezért fordulok hozzátok ti mit javasolnátok ennyiért, ilyen célra? (Ja és külföldre költözés is szóba jött az elmúlt napokban)

2022. júl. 20. 12:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
80%

Egy embernek minek Passat?

Bőven elférsz egy Golf-ban, Astra-ban is az összes csomagoddal.

De valójában egy Polo, Fabia, Corsa is elég

2022. júl. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#11 Nem érted? A kérdező nagydarab, aki a kinézetéhez való "félelmetes" nagyautót keres, mert hát milyen vicces lenne ha egy H Astrából szállna ki... az nem olyan "maffiózós" hatású.


Ezért is lettem lepontozva a padlóra, meg ez is le lesz, de nem érdekel. Átlátok az embereken.


Azt hiszik hogy ha ők önmagukban nehezek - és nem hiszem hogy az izomtól, mint Dwayne Johnson, aki 196 cm magas és hozzá 118 kg - akkor már kell a kva nagy autó.


Nem, én és feleségem vagyunk együtt nem egészen 150 kiló, inkább kevesebb, ez egy bármilyen kisebb autónak a terhelésébe belefér. Ez semmi, be is ba*na ha nem bírná el bármilyen autó ezt a súlyt, meg önmagát.


Ha meg egyedül mész, akkor meg nem is kell se a fotel hogy elférjél - mivel nem akad bele senkinek a térde váltáskor a kezedbe (vagy fordítva, mindegy)...


És igen, én is voltam 103 kg a 192 centi magasságomhoz, de nem éreztem azt hogy ne férnék el egy kisebb autóban...


Emberünk a tipikus német-nagyautós ürge, neki aztán magyarázhatsz, nem ész alapján fog dönteni hanem "érzelmi" alapon.

2022. júl. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
1.2M-ból nem kapsz Insigniat, talán angol rendszámos donor autót. Ami aránylag egyben van 2.5M - 14M között van az áruk. Az 1.8M-os az olyan, hogy 2M-ot még rá lehet költeni. Megveszed vezérlést, folyadékokat, szűrőket stb. le kell cserélni, ez 500.000 Ft. Gumik 19", 250.000 Ft. a 4 db. Fékek 300.000 Ft. = 1.050.000 Ft. Jöhet a többi, ami menetközben még előjön. Kb. olyan , mintha egy F10-es BMW-t tartanál fent.
2022. júl. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
1,2 millióból nem érdemes erre a célre használtautót venni. Gyüjts még vagy vegyél fel több hitelt. Én is szeretek kirándulni csavarogni bejárni az országot ezért egy dízeles golf 7 mellett döntöttem. Nem eszik sokat és patikán megy bármilyen hosszú úton. Ha csak dolgozni járnál vele akkor azt mondom elég a kereted de azért olyan kocsit kéne keresned amí megbízhatóan kivisz külföldre és haza hoz. Ez nem egy 15-20 éves kocsi lesz.
2022. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
62%

Elsőnek vadi újat nem biztos, hogy vennék és, ahogy 5-ös írta, tömegautót, amiből még sok van az utakon. Ezekhez van sok pótalkatrész, jó áron, még akár bontottan is tudsz egy-két dolgot beszerezni. Meg először ezen tanuld meg a dolgokat (szerelés, szervizeltetés, mire kell figyelni, csereintervallumok, stb.), aztán, ha már van némi rálátásod, akkor nézhetsz egy másikat.


Opel Astra G és H, Opel Corsa C és D, Volkswagen Polo és Golf, Suzuki Swift, Honda Jazz, Toyota Yaris, Toyota Corolla, Skoda Fabia, Ford Focus, stb.


Dízelt nem biztos, hogy erőltetném. Ha később kiderül, hogy javítani kell a motort, akkor zsebbe nyúlósabb lesz, mint egy benzines, de ha pénz nem számít, akkor hajrá. Rozsdát figyeld mindenhol, mert a karosszériás a gatyádat is elkérheti tőled. Jól felszerelt autót gyanúsan olcsón meg ne vegyél. Ha kereskedőtől veszed, akkor mindenképpen nézz utána a Google és Facebook értékelésének a cégnek. Első magyarországi forgalomba helyezésnél meg az olasz autók valamennyire előnyt élveznek, mert a melegebb tájakon nincs sózás.

2022. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
37%
Én is csak úgy vettem dízelt hogy a barátomé volt és előtte 2 évig én használtam így ismertem a kocsit. De idegentől nem olyan biztos hogy megvettem volna még alapos átvizsgálás után sem.
2022. júl. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
hyundai coupe?
2022. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!