Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nálunk miért nem a japán...

Nálunk miért nem a japán típusú parkolást használják?

Figyelt kérdés

[link]


Valahol volt róla egy cikk, hogy miért sokkal jobb. Azt hiszem 70%-al több autó fér el ezzel a módszerrel egy parkolóban, és a járművet is sokkal egyszerűbb leparkolni.


2022. júl. 7. 17:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Láttam már ezt a módszert is itthon, de már nem tudom, hol.
2022. júl. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

És hol volt róla a cikk?


Csak mert akárhogy számolom, 45 fokban sokkal több helyet foglal egy parkoló mint merőlegesen vagy párhuzamosan kialakítva.


Ráadásul a linkelt kép felállása maximum egy Suzuki gyár udvarán lehetne használható ahol van 10.000 tök egyforma méretű autó szabályosan beparkolva.

2022. júl. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogy férne már el 70%-kal több autó, bolond vagy?
2022. júl. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy autógyár udvara ember, ahol az azonos méretű autók elférnek. Ne fárassz már ilyen baromságokkal. AZ elsp 2,5 tonnás SUV miatt borulna is az egész.
2022. júl. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Mitől japán módszer ez?

Egy csomó helyen van ilyen ferde parkolás, többek között a BME előtt is a felső rakpartnál.


De azt KIZÁRTNAK tartom, hogy ettől 70%-kal több hely lenne..

2022. júl. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Itt csak könyebb a be és a kiállás mint a derékszögű parkolóba, de nem fér több autó.
2022. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
METRO áruház parkolóiban ilyen parkolók vannak. Legalábbis Szombathelyen biztosan.
2022. júl. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

#7, köszi, beugrott, hogy mintha a Metroban láttam volna én is ilyen parkolót. Miskolcon és Debrecenben is ilyen a Metro


Meg mintha a repülőterek parkolója (legalábbis egy része) is ilyen lenne, de ebben nem vagyok biztos.


#1-es voltam.

2022. júl. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azt a 70%-ot kicsit sokallom, DE jóval kényelmesebbnek néz ki a hagyományos, derékszögű parkolóhelyekkel szemben. Mind a parkolás, mind a kitolatás könnyebbnek néz ki.
2022. júl. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 krwkco ***** válasza:

Lehet, hogy autógyár, de ez akkor is zseniális. A japánok hajlamosak a tökéletességig csiszolgatni a dolgokat.

A parkolókban 3 dolog foglalja a helyet. Az autók, a köztük szabadon hagyott hely és a megközelítéshez szükséges folyosó.

A megközelítési folyosó minimális mérete a merőleges parkolásnál a legnagyobb. Mert kell a hely beforduláshoz. A ferde parkolásnál bőven elég kevesebb is. Talán még a párhuzamos parkolásnál esetében sem kell még kevesebb, mert ott a másik autótól félméterre kell indítani és még a kilendülő orrnak is kell hely.

Az autók közötti hely: A 45 fokos beállás miatt a két autó szöge 90 fokos, az orrokat szinte érintésig lehet nyomni a másik oldalához. Az első utas nem is tud kiszállni, a sofőr is csak azért, mert Japánban az autók jobbkormányosak.

Sőt a felfestésből azt is lehet látni, hogy végszügségben még néhány autó beparkolhat két közlekedő folyosót feltöltve. Persze akkor csak kötött sorrendben megy a kihajtás. (Ami egy autógyárban -szükség esetén- nem megoldhatatlan.)

Ezzel szemben egy szokásos pl. europai ferde parkoló így néz ki:

[link]

Mivel a két oldal nincs eltolva egymáshoz képest, ezért az autók orránál marad egy négyzetes szabad hely. Igaz, hogy az anyós is ki tud szállni. De a japánokról el tudom képzelni, hogy ezt fegyelmezetten megoldják, ha azon múlik, hogy egy P+R parkolóba le tudják rakni az autót.

2022. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!