Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A garázs padlóján és az autó...

A garázs padlóján és az autó alján olajfolyás nyomai vannak, viszont szombaton mennék Horvátországba. Elindulhatok?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezerféle oka lehet egy olajfolyásnak, és ettől is függ, de nagy átlagban mennyire szokott ez gond lenni? A szervízben csak egy hónap múlva vállalják. Előtte voltam egy másik helyen ahol két hónapja cseréltek vezérlést, vízpumpát, szelepfedél tömítést, szimmeringet, stb. Azt mondták, hogy megszüntették az olajszivárgást, de ezek szerint mégsem. Oda nem akartam visszavinni, mert a múltkor is rosszul dugtak vissza egy csövet és elment a motor ereje, amit egy másik szervízben csináltak meg, mert szerintük én vagyok a hülye. Viszont most nincs csak két napom, és így nem tudják vállalni. Mekkkora gondott szokott okozni, ha szivárgó olajjal megyek hosszabb távot (1500 km)? Nem szeretnék lerobbanni külföldön.
2022. júl. 6. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Rizikós kissé.

De ha nem a vezérműszíjnál(ha az van) hordja ki az olajat, és figyeled az olajszintet sűrűn, lehet vele menni.

Bár a beolajosodó kuplung, döglött turbó sem egy életbiztosítás.

2022. júl. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Én nem indulnék el. Nem konkrétan az olajfolyás miatt, de egy olyan autónál ahol folyik az olaj bármi nagyobb baj is elő jöhet.
2022. júl. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan hogy átlag, felejtsétek már ezt el. !!

Megkell nézetni szerelővel, mert lehet hogy alig csepeg valahol de az is lehet hogy most nagyon megindult.

2022. júl. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
50%
Sterimobbal lekellene mosni fém tisztára és akkor meglehetne állapítani hogy honnan megy az olaj és célirányosan javitani kell.
2022. júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Magasnyomású mosóval soha nem szabad motort mosni!!!! Bármelyik csatlakozó, szenzor, gyertyapipa környéke, bármely elektromos eszköz tokozása telemehet vízzel. Ilyet szigorúan tilos! A motortér tömítések vízzáróak, de nem 50 baros nyomásra!

Vannak erre oldószerek, amiket erre gyártanak. Pl brigéciol D3, vagy féktisztító. Előbbivel beecseteled vagy bespricceled, és slaggal lemosod. Utóbbit elég ráfújni, leoldja magával az olajat.

2023. márc. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!