Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg mernetek venni ezt az...

Meg mernetek venni ezt az Audi A5-t, ilyen kedvezonek tuno feltetelekkel?

Figyelt kérdés

Szoval adott egy 2010-es Audi A5 1.8 TFSI. Az autot egy idos osztrak (maganszemely) bacsi arulja, mindossze 120 000 km-el. Kedden megyek el szemelyesen megnezni, addig viszont csak a kepekre tudok hagyatkozni. Gyanusan alacsony a kilometerora allas, ezert kertem meg par kepet az Urtol. A feltoltott 6 db-on tul kaptam meg 10-et, ezek alapjan pedig meg akar valosnak is tunhet ez a 120 ezer. Az uleseken se a bor se a szovet nincs kifakulva, kiszakadva, se a kormany se a valto se a muszerfal gombjai nem kopottak, a kasztni ep, rohadasmentes. Persze ezek csak kepek, majd meglatjuk mi lesz eloben. Egyelore vonatkoztassunk is el a km-tol…na de az a hires Motor… rengeteg helyen olvastam errol a bizonyos TFSI motorrol, hogy eszi az olajat, folyatja, egyszoval nem jo. Az auto leirasa szerint az A5 gyerekbetegsege (tehat az olajproblemak), ki lettek kuszobolve az auton, amit szamlaval is tud igazolni, plusz 2 hete kapott muszakit Ausztriaban. A kerdesem az lenne, hogy letezik e ilyen? Ki lehet e vegervenyesen kuszobolni azt a bizonyos olajproblemat ezeknel az autoknal, ezeknel a motoroknal? Van e remeny? Illetve a velemenyetekre lennek kivancsi. Tetelezzuk fel hogy az uriember valoban ilyen keveset ment vele es nincs visszatekerve (le lesz kerdezve az auto tehat ugyis kiderul ). Megvennetek e az autot, a rosszhiru TFSI motor ellenere? Adnatok e eselyt az autonak?

Elore is koszonom a valaszt.



2021. okt. 23. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát attól függ mennyi az ára. Ha feltűnően olcsó akkor én hagynám.
2021. okt. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Beviz Elek ***** válasza:
44%

Én nem vennék meg sem magamnak sem a helyedben.

Az Audi prémium autó és prémium pénztárca kell hozzá, ha azon megy a matek hogy vajon kell-e megint az olajfogyasztással foglalkozni akkor nem a pénztárcádnak való.

Ha a prémiumérzet miatt vennéd akkor ugyanazt adja a Lexus de kevesebb nyűggel, ha kicsit izgalmasabb autót keresel akkor meg 370Z.

2021. okt. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. Jelenleg is Audim van, igaz egy joval regebbi , 2003-as A4. Az olajfogyas termeszetesen frusztralna. Epp ezert szeretnem tudni, hogy van e felnivalo ettol a motortol. Olyan sok rosszat hallani rola.
2021. okt. 23. 21:01
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha ennyire utánaolvastál, akkor szerintem azt is ki tudod deríteni mit kell tenni az olajproblémák megoldására, így azt is tudod ellenőrizni, hogy megcsináltak-e mindent valóban. Mármint a számlák alapján.

Őszintén szólva nekem kissé vérszegény lenne egy A5 ezzel a motorral. Inkább 2.7-3.0 TDI vagy valami nagyobb benzines

2021. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Élőben fog csak kiderülni. Van, hogy az ember beül, és elsőre látja, hogy na ez más mint a többi. Nekem ez volt, amikor a második autómat vettem, közel 1 évig vadásztam megfelelő példányra, de megérte. Te se hamarkodd el, nem muszáj megvenni, ha rossz előérzeted van. Egyébként én 7-8 ezer eurónál többet nem adnék az 1.8 TFSI-ért, az A5 3.0 TDI-vel az igazi (szerintem).
2021. okt. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Téged úgysem lehet lebeszélni róla.

Azért majd írd meg mi lett a vége.

Ismerősi körben az biztos, hogy mindenki szidja az 1.8 TFSI-t.

2021. okt. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mivel meg semmi sincs kobe vesve, nincs is mirol lebeszelni. Ugyanakkor egyertelmu hogy tetszik az auto. Bar nem szoktam, es most sem szeretnek erzelmi alapon donteni. Elvitetem kivizsgalasra. Ha az elado nem megy bele, akkor egyertelmu a dontes, ha pedig elfogadja ezt a feltetelt, akkor meglatjuk mit mondanak . Mindenesetre koszonom szepen mindenkinek a valaszokat.
2021. okt. 24. 22:16
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy venném meg, de egyiket sem ami német.
2021. okt. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Nem tudom van e itt meg valaki, de akit erdekel… vegul nem vettem meg. Voltam megnezni, es valoban jo allapotunak tunik. De mar az gyanus volt hogy az elado szerint nem eszi az olajat, viszont nivopalcaja nem volt, es azt sem tudta megmondani hogy hol talalhato a helye. Nyilvan nagyon sokat ellenorizte az olajszintet :D :D :D . A masik meg az, hogy nem rendes szamla volt a birtokaban, hanem csak egy un. proforma-rechnung, kvazi mint egy arajanlat, ami onmagaban ugye nem bizonyitja hogy azok a javitasok es cserek valoban el lettek e vegezve. Igy konnyu dontes volt. Koszonom mindenkinek aki hozzaszolt!
2021. nov. 9. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!