Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A5 3.0TDI vagy BMW e92...

Audi A5 3.0TDI vagy BMW e92 facelift 30d-35d? Melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés
Melyik motor a megbízhatóbb, melyik a szervízigényesebb? Nyilván az "igénytelenebbet" szeretném választani, mivel elengedhetetlen a munkám végzéséhez az autó, és nem szeretnék lekotlani 10e km-ként.. Napi használatra lenne, vegyesen városban és pályán is, évi 20-30e km. Remélem tapasztalatokat is fogok hallani..

2021. jan. 24. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
A motorok közül kb mind jó, a gond max a korral jönne.
2021. jan. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Egyértelműen A5. A 3.0 TDI kb olyan jól sikerült motor, mint a 2.0 CRTDI vagy a régi 1.9-ek.

Mellette szerintem sokkal jobban néz ki, mint az E92, de ugye ez már csak szubjektív vélemény

2021. jan. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
E92ből csak a két literes dízelt érdemes kerülni a 3 litereseket nem érinti a kigyulladásos dolog.
2021. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Audi A5 3.0 TDI. Egyrészt gyönyörű autó (a 2 ajtós), másrészt a 3.0 TDI az egyik legjobb motor a piacon, és az Audi műszakilag amúgy is sokkal jobb.
2021. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
E92-ből a faceliftes 20d-t érdemes kerülni, de ha megtetszik mégis egy olyan motorral szerelt darab akkor sem kell megijedni, csak jobban odafigyelni majd rá.
2021. jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

BMW tulajként és a márka hívőjeként mondom: ebből a kettőből az Audi lesz a jobb.


A 3.0 TDI motor egy nagyszerű konstrukció, családon belül volt már VW Phaeton, A4 és A6 Allroad is ennek a motornak különböző variánsaival, mindegyik nagyon jó és megbízható volt, a hangja is dízelhez mérten egész kellemes.


A BMW 3 literes dízelmotorja ellenben nincs a legjobb hírben. Nem feltétlen lesz vele baj, de sokkal nagyobb esélyed van rá, mint a 3.0 TDI-vel. Emellett az E92 - szerintem - bár nagyon élvezetes autó tud lenni, beltér szempontjából elmarad a kortárs Auditól.

2021. jan. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Előre szeretném leszögezni, mind két autóban ültem/vezettem már.(haveromnak régebb óta A5 je van)


Jelenleg kb fél éve Bmw E92 Coupé-m van 330d M57 es motorkóddal (ami a net szerint a legjobb konstrukció ezekből)manuális váltóval, upgrade turbóval és Remappel (311ló, lemérve)+M-Performance sport csomaggal.


A két autó szerintem más kategóriát céloz meg, hiába is "coupé" a célpont.

A Bmw nekem sokkal keményebb,reszponzívabb,sportosabb érzetet ad, míg az Audi inkább a kényelmet helyezi szempontba.

A 3.0 Tdi tényleg jó konstrukció(nekem is volt már több Autóban), (Phaeton és Q7) egyik haveromnak A6 C6 393ezer km-el


Véleményem szerint az E92 nagyobbnak érződik(vagy tűnik) mint az A5 belűlről.

Nekem vélemènyem szerint jobban bejön az E92 'Letisztultsága' belűlről, de ez ugye szubjektív.

Kívűlről nekem sokkal jobban tetszett/tetszik az E92(főleg az M-Performance csomaggal) mert sokkal agresszívabnak tűnik :)


Az iDrive teljesen más mint az MMI.

Az MMI "újabbnak" tűnt nekem.

(A Bmw-nél az iDrive NEM volt alap felszerelés a monitorral, még az MMI az Audinál ha monochróm piros kicsi is,de volt.)


Az Audinál én fontosnak találnam a 'nagy hifit' , Bose Vagy Bang&Olufsen, nagyon szépen szólnak.


Még a Bmw-ben A 'Hifi high' Logic7/Harman Kardon bármelyik amelyik nem az alap négy hangszórós rendszer, jól szól.


Menj mindettővel egy hoszabb próbakört, és amelyik jobban tetszik azt vedd meg. Mind két autó jó valasztás szerintem. Csak az A5-ből lehetőleg Quattro-t vegyél, tiptronic-al vagy 6os kézivel, és ne elsőst multitroniccal.

Ha kézit szeretnél akkor a 330d a Bmw ből, ha Autómatát akkor inkább 35d, (ez szubjektív)


Remélem segíthettem valamivel, ha lenne egyéb kérdésed az E92-ről, írhatsz nyugodtan.

2021. jan. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Az mekkora kemény, hogy ha valaki azt írta, jó az A5, akkor lepontozták, ha nem azt, hogy BMW-m van, de jó az A5, akkor fel...
2021. jan. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!