Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Civic 2015 start/stop...

Honda Civic 2015 start/stop hibajelzésnek mi az oka? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Újdonsült honda tulajdonos vagyok szóval nézzétek el, hogy nem sokat értek hozzá :D ez volt az álom autóm :) Na mindegy... 2 hónapja körülbelül bejelzett a kocsi, hogy a start/stop rendszerrel baj van (amit amúgy nem is használok, szóval mindig ki van kapcsolva). Eleinte csak néha-néha jelezte a hibát, aztán állandóan. Közben kipróbáltam és ha jelzett az autó, akkor nem állt le a motor, ha megálltam. Elvittem diagnosztikára (nem szalonba) és ott kidobott a gép csomó olyan hibát, amire azt mondta a szerelő, hogy valószínűleg azért van, mert gyengül az aksi. Most ki lett cserélve benne az akkumulátor, de ezt a hibát a start/stop rendszerrel még mindig jelzi az autó. Sajnos itt a közelben nincs honda szalon, hogy pontosan meg tudják mondani mi a baj. Valakinek valami ötlet? Egyébként aksi csere óta van, hogy menet közben eltűnik a hiba jelentés, de ha meglépem a gázt, akkor újra kidobja. Köszi a segítséget előre is

2022. jún. 30. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
megfelelő akksit raktak bele? Startstop miatt nem jó akármilyen
2022. jún. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze. Legalább 6szor megnéztük, hogy jó lett -e rendelve. A szerelőm körbe is kérdezősködött, mert megfenyegettem, hogy ha baj lesz, megölöm :D szóval az aksi tutira passzol
2022. jún. 30. 21:21
 3/4 anonim válasza:
Az új start/stop-os autók egm vagy efb-s akkumulátorokkal működnek és egy elektronika figyeli az elhasználtságot amit csere alkalmával diagnosztikai műszerrel vissza kell állítani.Ezt a szerelő megtette a csere után?Mert innen is jöhet a hibakód.
2022. júl. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Efb-s Varta aksit kapott. Visszaállítást azt nem csinált. Annyit mondott, hogy ha áram alatt van az autó és úgy cseréli ki, akkor nincs ilyenre szükség, de akkor ezek szerint mégis van.
2022. júl. 1. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!