Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tennél a helyemben?

Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy honda 5. Gen hatchback-em amit tavaly júniusban vettem. Nagyon megszerettem mivel nekem ez hatalmas ugrás az előzőről ami egy gyengébb benzines volt. 500e ft ért vettem- aztán átvert egy szerelő lehúzott 200 ezerrel és semmit nem csinált rajta. Majd elvittem egy másikhoz az a vezérlést olajat stb kicserélte benne 120e ft ért. Elromlott az autó mivel a motorja kuka lett. Tettünk bele másikat amelynek a díja szereléssel együtt 280e ft volt. Sajnos valamiért nem volt szerencsém az autóval mert mentem vele 3000 km-t és újra be sem indult. Megint állt hónapokat. Elvittem egy másik híres szerelő úrhoz amelyik kicserélte a motort egy olyanra amely teljesen nem belevaló további 240e ft ért. Azóta nem veszi fel a telefont ezért elvittem egy szervizbe ott cseréltek egy féltengelyt 90e ft ért. Megint folyik belőle az olaj.folyamatosan azt mondogatom magamnak hogy mostmár hátha jó lesz de egy év alatt 10000 km alig mentem vele. Másik motorral el sem tudom adni igaz? Több mint 1 millió forintomat vették el így. Csak elbontani lehet átiratni nem ? Próbálkozzak másik szerelővel? Teljesen elvagyok keseredve az összes megtakarított pénzem elment és busszal járok...

2022. jún. 19. 19:26
A kérdező szavazást indított:
Ha megvan az eredeti motor azzal valahogy átlehet iratni még ha rossz is.
Szopatod magad, vonasd ki a forgalomból
9 szavazat
 1/9 anonim válasza:
83%
Együtt érzek veled, ha ez segít. Másfajta motorral nem tudod eladni. Vegyél bele tipusazonosat.
2022. jún. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
63%
Na akkor az elejetol. Masfajta motor van benne tehat nem tipusazonos. Ezert elveszik a forgalmit, te jobb esetben nem csuccsensz masfel evet. Muszaki kizart hogy valaha lesz meg rajta. Az hogy tobb motor tonkrement, amit te jol mukodve hoztal el az nem hinnem hogy az auto vagy a szerelo hibaja. Egy motor kb 50-60 ezer forint, 50tol tobbet nem kerunk csereert mert egy delutan az egesz. Az olaj folyik.. hidegen a fordulat maradjon 2000 alatt es nem fog elkezdodni. Lebontani ugy tudod, hogy sehogy, mivel arrol egy hatarozat kell a bonto felol hogy a te penzed elleneben atvette es kornyezetkimelo modon bontja.
2022. jún. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Áhh, ha másik motor van benne ez már soha az életbe nem fog átmenni műszakin.
2022. jún. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mit tegyek? Vonassam ki és alkatrészként adjam el?
2022. jún. 19. 19:52
 5/9 anonim válasza:
33%
A kettes már elmondta. Ha kivonatod végleg, akkor ott kell hagyni a bontóban.
2022. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Hát akkor legyen ez megint egy ékes példája annak, hogy nem "szerelő urakhoz" kell elvinni az autót, hanem egy szervizbe. Lehet itt szapulni bárkit, de a valódi hibás te vagy, hogy ilyen alakokhoz vitted. Senki nem kényszerített rá, hogy olyan helyekre vidd, ahol majd aztán nem veszik fel a telefont. Normális legális szervizbe kellett volna vinni. Igen igen tudom, onnan is van negatív tapasztalat, ott sem kellően lelkiismeretesek, VISZONT véd a törvény. Egy feketén dolgozó alaknál esélyed sincs, írtad is, hogy fel sem veszi neked a telefont. Egy szerviznél nincs ilyen. Először is a garancia joga megillet, ezt nem a szerviz adja, hanem a törvény, szóval nincs alóla kibúvó. Másodszor nincs ilyen, hogy nem veszik fel a telefont, egyszerűen csak besétálsz és kész, nyilván nem fognak elszaladni. Harmadrészt ha mindenáron le akarnak építeni, akkor ugye mondtam már, hogy téged véd a törvény, felhívod a fogyasztóvédelmet és onnantól vagy megcsinálják az autót normálisan, vagy lepereled róluk a szart is és vehetsz a gen5 helyett három gen10-et.


Aranyszabály 1: ne végeztess munkát olyan helyen, ahol nincsen aláírt, lepecsételt munkalap, illetve nem adnak számlát.

Aranyszabály 2: google térkép, szétnéz, szerviz kiválszt, értékeléseket elolvas. A szarokat simán ki lehet szűrni vele. Ha nagyon kevés, vagy nagyon rossz értékelések vannak, akkor el kell kerülni. Ha van 100 értékelés 4,7-es átlaggal (most csak példát mondtam), akkor tudod, hogy nem fognak lehúzni és ha netán hibáznak, akkor is megoldják.


Ezt a két szabályt betartod és nem leszel lehúzva. A jelenlegi autódat tudd le tanulópénznek. Jó sokba került, de szerintem megtanultad a leckét. #2 leírta a lehetőségeket, amiből nem sok van. Vagy veszel bele megint egy bontott motort, ezúttal típusazonosat és megpróbálod eladni, vagy pedig kiárulod külön a motort és külön a többit (egyben ne próbáld meg eladni se magánszemélynek, se vastelepnek, mert a motor miatt ugye lebuksz és mész hosszúszabadságra).

2022. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnám kiárulni alkatrészenként az autóban levő dolgokat? Ki kell vonatnom a forgalomból gondolom. Aztán azt csinálok vele amit akarok? Mármint eladhatok bármit ugye? Vagy ennek mi a menete?
2022. jún. 19. 21:15
 8/9 anonim válasza:
Az elobb irtam le (#2) hogy nem tarthatod meg az autot ha veglegesen kivonatod. Penzedbe kerul es bontoba is. Nem csodalom, hogy ilyen sorsa lett neki, ha ertheto emberek mondatait nem fogod fel. Tobben is irtuk.
2022. jún. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
53%
Semmi mas dolgod nincs minthogy felhivsz egy pesti bontot ahol van egy motor, kivalaszod a legretkesebbet 50 ezere, elmesz kapsz egy 5ezres szamlat rola, elhozod, beszelsz egy ERTELMES szerelo emberrel aki fogja belerakja pentektol hetfoig, majd telefonal, hogy mehetsz. Ennyi. A legretkesebb motort vedd meg es a szerelo annyit mond hogy kesz van, ennyibe kerul. Nincs csicsa nincs szorakozas. Kettes voltam. Utoljara.
2022. jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!