Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyári szélvédőmosónak igy...

Nyári szélvédőmosónak igy megfelelne 3L viz + kb. 3deci tescós ablaktisztitó?

Figyelt kérdés

Nem vagyok fukar, csak jelenleg itthon jelez az autóm hogy kifogyott a szélvédőmosó és nem akaródzik bemenni a városba, majd csak reggel.

Egyik szomszédom sofőrködik és emlitette hogy ő 3L vizhez kb. 3 deci rendes ablaktisztitót szokott önteni és nagyon jól töröl.

Na de én meg félek hogy nehogy kárt tegyen a lakkozásban az ablaktisztitó, mert neki meg teherautó van annak meg mindegy. :P

Bár az igaz hogy nem tisztán érintkezne a festék az ablaktisztitóval.

Ha nem, akkor reggel veszek rendeset majd a városban, csak kiváncsi lettem. :P


2022. jún. 24. 16:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz semminek. Az ablakmosó direkt úgy van, hogy ne tegyen kárt semmiben, a víz pedig miért károsítana bármit is?
2022. jún. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2022. jún. 24. 16:42
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én vagy télit használok vagy pedig tiszta víz és JAR mosogatót bele.

Tökéletes.

2022. jún. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Ma már nem akarsz menni sehova, reggel meg veszel szélvédőmosót. Minek kutyulnál bele bármit is éjszakára? És amikor jelez, akkor sem csont száraz a tartály.

Kárt nem tesz benne, de nem értem a kérdést.

2022. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"jelenleg itthon jelez az autóm hogy kifogyott a szélvédőmosó" Hát ha nem kell bemenned a városba, akkor feltételezem, hogy nem nagyon használod az autót. Akkor meg nem kell ablakmosó. Majd ha használod az autót rendesen, akkor majd megállsz valahol és veszel.


"ő 3L vizhez kb. 3 deci rendes ablaktisztitót szokott önteni és nagyon jól töröl" Hát ez az, amit nem hiszek el, hogy egy ilyen baromi híg keverék jól törölne. Persze ha igénytelen, akkor biztos megfelel.


#1 "Az ablakmosó direkt úgy van, hogy ne tegyen kárt semmiben, a víz pedig miért károsítana bármit is?" Ha alkoholos az ablakmosó, akkor az kimattíthatja a fényezést. A víz pedig eltömíti az aprócska fúvókát. Vízkő, ásványi anyagok, stb.


"Bár az igaz hogy nem tisztán érintkezne a festék az ablaktisztitóval" Nem a fenét, főleg ha menet közben fújod akkor a menetszél simán ráviszi a lakkozott felületekre is, elsősorban a tetőre. Amit pedig a lapátok kitolnak oldalra, azt szintén a menetszél ráfújja az A oszlopra.

2022. jún. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Jaj, ennyire ne gondoljuk már túl. Bemész a boltba, 500 ft vagy annyi sem a nyári szélvédőmosó, megveszed, nagy része belemegy a tartályba, még marad is és télig bőven elég. 500 forinton valaki spórolgat? Jesszusom. Ha nincs a tartályban egyáltalán és nagyon kéne, akkor lespricceled vízzel az ablakot, letörlöd és a boltig jó az úgy.
2022. jún. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Csak kiváncsiságból tettem fel a kérdést, nem kell már kétségbeesni, mert sajnálnám rá a pénzt, irtam is megjegyzésbe, csak egyesek nem képesek tovább olvasni. :P

Egyébként meg nem 500 Ft a szélvédőmosó, legalábbis nálunk nem és a drágábbat szoktam venni az OMV kúton mert utána nem tapadnak rá olyan gyorsan a bogarak.

2022. jún. 24. 17:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Senki nem esett kétségbe, de rikít a kérdésből hogy hosszútávon gondolkodsz ezen a megoldáson.

Nem kell ez az álszent duma, hogy reggel mész és megveszed a drágábbat. Ha reggelig nem használod az autót, miért pancsolnál bele valamit éjszakára.

Nyugodtan tedd fel a kérdést úgy, hogy használhatod-e így nyáron.

2022. jún. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"kifogyott a szélvédőmosó és nem akaródzik bemenni a városba, majd csak reggel."

Mi baja lesz az autódnak, ha nem lesz éjszakára lé az ablakmosó tartályban?!

Az ilyen erős detergesekkel én csínján bánnék! Hosszú távon a gyakori és bő használat nem tesz jót.

2022. jún. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#7: milliomos vagy hogy benzinkúton veszed az ablakmosót? Egy flakon benzinkúti árából én egy évi ablakmosót megveszek,

Aldi, Lidl, Auchan ami éppen útba esik

2022. jún. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!