Elkezdjem a jogosítvány szerzést, ha nem biztos hogy lesz autóm, és fogok vezetni utána egyből?
Természetesen kezdd el!
Ha nincs saját autód, de időnként vezeted mondjuk a szüleidét (amikor együtt mentek valahová), az is elég arra, hogy ne felejts el vezetni. Vagy lesz egy párkapcsolatod, ahol a párodnak lesz autója, az is teljesen elég. De ha 5-10 évig egyáltalán nem vezetnél autót, akkor is jó, ha megvan a papír. És ha vezetni kezdesz (akár pl. azért, mert olyan munkahelyre kerülsz), akkor maszekban megkeresel egy oktatót, hogy egy kicsit gyakoroljon veled, és újra belejössz. Nagy könnyebbség lesz akkor, hogy egyrészt lesz egy eltemetett tudásod, ami elő tud jönni, másrészt nem lesz semmi vizsga-kényszer (mert a jogsi már meglesz), csak gyakoroljátok, ami nehezen megy.
Gondolj arra, hogy egész más úgy tanulni egy nyelvet, hogy szeretnéd egy kicsit jobban beszélni, vagy úgy, hogy kell a nyelvvizsga, különben nem lesz diplomád.
Igen.
Már több hasonló kérdésre leírtam: Én gimnázium alatt csináltam. És örülök, hogy akkor túlestem rajta és nem később egyetem, munka, vagy család mellett kellett még erre is időt áldozni. 17 évesen lett jogosítványom és diákként én sem vettem egyből autót. Ha a nyári melókból össze is szedtem volna valami bontószökevény szakadékra valót, fenntartani, még csak megtankolni se tudtam volna. Ahhoz pedig nem lett volna képem, hogy az én autómra a szüleimtől tarháljak.
Később 200 km-re jártam egyetemre. Hazajárni jó lett volna egy autó, de megint csak pénzhiánnyal küszködtem. Vonatra a diákjegy sokkal olcsóbb volt mint tankolni és akkor a szerviz, adó, biztosítás, autópályadíj, stb-ről nem is beszéltünk.
Munkám eleinte helyben lett. Városon belül megint csak feleslegesnek éreztem az autót. Busszal 20-30 perc alatt bent voltam. Aztán úgy alakult, hogy elköltöztem. Az új munkahelyemen elvárás volt a jogosítvány. Rendszeresen vezetnem kellett céges kocsikat. Nem ritkán napi 600 km-t is, bár nem sofőrnek mentem, de a munka szerte az országban volt, valahogy oda kellett jutnom. Nem kérdezték, hogy van-e autóm, milyen és mióta, csak a jogosítvány megléte volt a feltétel. Ez után vettem magamnak saját autót. Már messzebb dolgoztam, tömegközlekedéssel körülményes lett volna a bejárás. Valamint időnként hazajárni a szülőkhöz, rokonokhoz is jól jött. De ekkor már 11 év telt el, azóta hogy levizsgáztam. Ennek semmi hátrányát nem éreztem. És a Kreszt, vezetést se felejtettem el. Egyáltalán nem kötelező következmény, hogy ha valakinek jogosítványa van, azonnal kötelező autót is vennie. Ugyanígy ha valaki pl megszerez egy nyelvvizsgát, nem kötelező azonnal az adott nyelvterületre, külföldre költözni.
Hülyeség ez a vezetés elfelejtése.
Ha valaki évekig nem biciklizik, akkor utána újra oldalkerékkel kezdi, mint a kisgyerekek?! Vagy ha valaki megtanult úszni, de nem edz rendszeresen, akkor elfelejti és belefullad a medencébe? A vezetés is többnyire egy készség, nem lexikális tudáson alapul. Ha egyszer elsajátítottad, nem felejted el. A Kresz is szerintem olyan, hogy az ember mindennap találkozik vele, akár gyalogosként, biciklivel, tömegközlekedéssel. A táblákat, jelzéseket, jobb-kéz szabályt szerintem nehéz elfelejteni, mert nem egy agysebészet bonyolultságú dolog. Nem állítom, hogy 100%-os teszteredménye lenne valakinek. Lehet hogy valamennyire megkopik a tudás, de a főbb szabályokra emlékszel. Ha ezeket betartanák (tisztában lennének vele?) azok, akik naponta vezetnek, már jobb lenne!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!