Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen rugalmatlanok a...

Miért ilyen rugalmatlanok a magyar jogszabályok az autóátalakításokkal, autótuningolásokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Én egyszerűen túlzásnak tartom, hogy már még egy hátsó ablak sötétítéshez, vagy egy utólagos nappali menetfényhez is papír, meg bejegyzés, meg műbizonylat, meg miafaxom kell. Vagy akár egy spoilerhez is, valaki épp most panaszkodik egy ilyen kérdésnél. De idesorolom a pl. típusidegen motort is, annak sincs hátulütője, mégis külön műsztakiztatás, stb. tehát sok macera

Úgy gondolom, olyan jellegű átalakításokat, amik nem járnak balesetveszéllyel, szabadabban meg lehetne engedni.

Ti mit gondoltok, szerintetek is? Jobb lenne, ha szabadabban lehetne tuningolni, meg barkácsolgatni az autókat - biztonságos határokon belül?



2022. jún. 12. 10:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
56%

Visszatértem a témához, tegnap vizsgáltam át egy autót és épp most csinálom.


Vizsgázni szeretne, azt mondja csinálva volt az autó és a szereplője azt mondta, hogy mehet vizsgára, szóval nem lesz vele baj. Na... két hátsó rugó törött, hátsó hosszlengőkar születnek szakadtak, első lengőkar szilentek szakadtak.

Pontosan erre mondtam azt, hogy akik így "szerelnek", azok végeznék (vagy végzik) az átalakítások jelentős többségét is. EZÉRT kellenek a szigorítások.


#3 voltam

2022. jún. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
születnek = szilentek
2022. jún. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!