Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyar rendszámmal Ausztriában...

Magyar rendszámmal Ausztriában? Lehet belőle baj?

Figyelt kérdés

Sajnos az aktuálpolitikai helyzet miatt tartok, hogy kirándulást sem úsznék meg igazoltatás/bünti nélkül.

Faceliftes Toyota Corollával mennék, nincs motorikus baja (nem füstöl, kormol), műszakilag teljesen rendben van az autó (már-már mániákusan figyelek rá:))

Van esély arra, hogy a magyar rendszám miatt kiszedegetnek vagy hátrányos megkülönböztetés ér?


2022. máj. 31. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Miért is?
2022. máj. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha körözött személy vagy, akkor aligha úszod meg.
2022. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%

Bizony van nagy esély hogy kivegyen kontrollra.

Ha pedig kivesz akkor ott talál is hibát .

EGy olajcseppért nagyon sokat kell fizetni vagy ha nem ég akár egy égő is.

2022. máj. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Tessék.

[link]

Ez azóta se lett jobb.

2022. máj. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Ezrével jár magyar rendszámos autó Ausztriában meg ny-európában.

Amúgy milyen az aktuálpolitikai helyzet? Hadban állunk velük?

2022. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Akkor lehet gond, ha Ausztriában élsz (bejelentett lakcímed van) és úgy használsz magyar rendszámot, vagy ha az autónak jól észrevehető műszaki problémája van. Én rendszeresen járok Ausztriába öreg de jó állapotban lévő autóval, és eddig semmi gondom nem volt.
2022. máj. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Miért kellene bármit is csinálniuk?

Soha nem hallottam még olyat, hogy valakit csak azért igazoltattak volna, mert magyar rendszáma van, viszont rengetegen járnak ott is magyar rendszámú autóval.

Meg az is csak mese, hogy direkt keresnek okot a büntetésre, azt olyanok állítják, akik ronccsal járnak.

2022. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
35 éve járok Ausztriába, soha nem állítottak még meg, sem a rendszám, sem egyéb miatt.
2022. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Sok rosszat hallottam, igyekszem minden irányból tájékozódni.

Itthoni lakcímem van, csupán kirándulni mennék.

2022. máj. 31. 22:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. Az egyik munkatarsam rendor volt, de otthagyta a palyat. Par eve hallottam arrol a legendarol , hogy neha ki van adva a rendoroknek, hogy ra kell szallniuk a kelet europai autokra. Persze nem hittem el, nem tartottam ezt eletszerunek, viszont mivel van egy ex-rendor kollegam, rakerdeztem. Legnagyobb megdobbenesemre azt mondta, hogy tenyleg van ilyen. Nem mindennapos, de van hogy tortenik valami. Peldaul egy magyar vagy egy roman autos okoz valami nagyobb balesetet, vagy tobb okoz rovid idon belul tobb kisebbet. Akkor a parancsnok kiadja, hogy meg kell fingatni a magyart/romant/szlovakot stb. Foleg Niederösterreichban, Sankt Pölten kornyeken gyakori. Ha hazudok akkor utana hazudok. A vicc az hogy Engem 2 eve pont Sankt Pölten magassagaban buntettek meg 350€-ra. Hoztam be egy autot Welsbol, es 100kg-val tulleptem a 3500kg ossztomeget. Persze, jogos volt a buntetes, hisz szabalyt szegtem, viszont elottem egy osztrak rendszamos horrorkaravan (!!!) haladt, ot nem szedtek ki, en egy autot vittem automentovel, magyar rendszammal, es kiszedtek. Szoval igen, van ilyen.
2022. júl. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!