Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fúj büdös levegőt a klíma?

Miért fúj büdös levegőt a klíma?

Figyelt kérdés
Golf 5 2008 1.4 TSI. A pollenszűrő 3 napos és ha bekapcsolom a légkondit hűt rendesen, csak büdös. Kikapcsolt klímánánál a ventillátorok már nem büdösek, csak az ugye nem hideg.

2022. jún. 8. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha használat után nem járatod a ventillátorokat kikapcsolt klímával egy kicsit, hogy kiszáradjon, akkor akár egyetlen út után beposhadhat a radiátor. Pár sarokra a cél előtt mindig lődd ki az AC-t.
2022. jún. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A bűz oka, hogy jól elszaporodtak a gombák a klímarendszerben. Amit az 1-es ír, azzal a szaporulat gyorsaságát lehet korlátozni, de évi 1-2 alkalommal így is szükség van klímatisztításra.

Két lehetőséged van; megpróbálod otthon klímatisztító "bombával", vagy elviszed szakemberhez. Amíg ezt nem tetted meg ne kapcsold be a légkondit és leeresztett ablakkal közlekedj. Ezt nagyon komolyan mondom, mert komoly betegséged lehet belőle

2022. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
elnézést nem gombák, baktériumok
2022. jún. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ózongenerátoros tisztítás megoldja.
2022. jún. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hozzá kellene férni az elpárologtatóhoz, ha hozzá lehet kivett pollenszűrő vagy kivett fűtomotor mellett és akkor ki lehet szépen takarítani.

Én a permetezővel szoktam klíma tisztító folyadékot juttatni rá.


Az ózongenerátor is megoldja a problémát, de leírtam azt is, hogy tudod hatékonyan tisztítani ha nincs szabad időpont/időd elvinni vagy sokkallod a beavatkozás árát.

2022. jún. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 folytatom:


Utána már nem lesz vele gond, ha minden használat után leszárítod. Ha el is felejtem kinyomni 3 perccel érkezés előtt, akkor rajta hagyom a gyújtás és magas venti fordulaton leszárad, amíg bepakolok a kocsiból.

2022. jún. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Klímázás végén rászoktam adni kicsit a fűtést és soha nem lesz büdös. A szellőző rendszer járatait így szoktam kiszárítani. Nem marad benne víz és nem kezd el büdösödni.
2022. jún. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, ha fűtést adsz rá, semmit sem érsz vele… A klíma radiátor a fűtő radiátor mögött van. Értelem szerűen semmilyen hő nem éri a klíma radiátort fűtésben.

Pont ezért lehet télen is klímázni, leszedi a párát de nem lesz hideg:

2022. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

használj valami olyasmit, mint a k2 klíma doktor (spray amit átfújsz a rendszeren meg egy flakon hab amit befújsz a ventillátorokba itt ott de óvatosan, mert különben tele lesz vele a kocsi) és ugyanekkor cabin filter csere.


én megcsináltam és volt bűz, nincs bűz.

2022. dec. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!