Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes venni...

Milyen autót érdemes venni max. 1 millióért?

Figyelt kérdés
Olyan autót keresek, aminek nincsenek olyan típushibái, mint az olajfogyasztás, tehát ilyen sok százezres költségek, apróságok lehetnek. Megbízhatóság lenne fontos és az hogy 90 lóerő vagy fölötte legyen. Szívóbenzinesre gondoltam, hátha azzal nincs olyan sok gond. Igazából teljesen vegyes használatra kell, de ez nem számít úgysem, ha megvan az a lóerő, használható bárhol véleményem szerint.
2022. jún. 5. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Focus mk1, 1.6 benzin. Korának egyik legmegbízhatóbb motorja, legjobb felfüggesztése, rozsdásodásra ugyan hajlamos, de 800 ezer környékén van a kínálat csúcsa, szóval ezzel a kerettel simán találsz rozsdamentes, kitűnő állapotút.
2022. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

TOYOTA Avensis 1.6 Linea Terra

[link]


TOYOTA Avensis Verso 2.0 D-4D

[link]

2022. jún. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

🤣😂🤣😂 2.2 TDCI után most a D4D? Nagy a baj...🤣😂🤣😂


De egyébként mk2 Focus, Astra (z14 vagy z16 motorral),

2022. jún. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

1

Remek állapotú 20-on éves nőt lehet találsz.

Autót?

2022. jún. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

#4 Kollégámnak 25 éves autója van, ami újkorától nála van és különbül néz ki, mint a 10 éves autók 95%-a.


De jobbat mondok: az én előző autóm egy F Astra volt, most februárban adtam el 183 ezer kilométerrel, szintén 25 éves korában. Amíg nálam volt, az összes létező hibáját javítottam és nem szir-szar hulladék autodoc-os alkatrészekkel, hanem minőségiekkel. Az alváz 100%-ig rozsdamentes volt, motorikusan kifogástalan és porszáraz, futómű teljeskörűen felújítva, beltér megkímélt, nem kopott-szakadt-dohos.


Igazad van, a "remek" nem túl jó szó rá. Mert aki olcsón keres régi autót munkába járásra, annak egy ilyen autó nem "remek", hanem sokkal inkább "kitűnő".

2022. jún. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Vannak olyan autók még a jelenlegi elszállt használtpiaci árak mellett is, amik jellemzően jó vételek ennyi pénzért. Természetesen ahogy van megbízható (jól tartott és jó előéletű) 15 éves Alfa Romeo és BMW, úgy van megbízhatatlan, nem megfelelően karbantartott jó hírben álló autó is.


1) Suzuki Liana (pl.: [link]


Nem egy szép autó, azt bátran kijelenthetjük. Viszont tartós, Suzukihoz méltóan megbízható technika, a szükséges extrák benne vannak, és a Swifthez, Ignishez mérten magasabb minőséget képviselt beltéri anyagok, összeszerelés terén.


2) Peugeot 206 (pl.: [link]


Ennyiért már a kevés kilométeres, extrás, szépen tartott példányokat kapod. Az 1.4-es benzinmotorral szokták ajánlani, abból nagyon bő a kínálat is, de az csak 75 lóerős, ezért a ritka 1.6-os változatot linkeltem (kombiból, kabrióból gyakoribb ez a motor, mint ferdehátúból) - egyébként az 1.4-es is meglepően fürge. A 206-os egy nagyon jól összerakott autó, ennyiért már a jól tartott, kevés kilométeres példányokat bőven megkapod. 207-es volt az utódja, az is van ennyiért, de az már jellemzően problémásabb típus.


3) "vasaló" Suzuki Swift (pl.: [link]


Szerintem nem kell bemutatni. Swift. Egyszerű, könnyű tehát szinte gokartosan közvetlen és fürge, mivel mindössze 1 tonna, még az 1.3-as motorral is van benne mindenre elég kraft, és minden szerelő dolgozott már ilyen autón, az fix. Viszont mindenki tudja hogy ilyen, tehát nem olyan olcsó, 1 millióért még könnyen lyukra futhatsz, és sok a magas futású példány, ami amúgy nem feltétlen gond - a technika bírja -, de a beltér sok futásnál már viseltes tud lenni, és sokan úgy vannak ezekkel, hogy nem szervizelik, mert "ez akkor is csak megy".


4) Fiat Grande Punto (pl.: [link]


Szerintem szép, és megbízható. Az 1.4 16V az egyetlen szívómotoros benzines változat, ami megfelel az erő iránti igényednek, és ez nem egy rossz motor. Más kérdés, hogy itt a tényleg szép és kevesett futott példányok inkább 1,1-1,2 millió körül vannak most, hogy az árak felmentek, de ez az autó azért szebb is, drágább érzetű is a lista többi tagjánál. :)

2022. jún. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem Kia ceed elég jó autók
2022. jún. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!