Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A tolatókamera beszerelésénél...

A tolatókamera beszerelésénél nincs szükség tulatóradarra?

Figyelt kérdés

2022. jún. 4. 19:25
 1/10 A kérdező kommentje:
tehát a tolatókamerába is vannak szenzorok vagy hogy működik?? Bocsi első autóba kellene... és nő vagyok.. :)
2022. jún. 4. 19:27
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
az teljesen különálló dolog, általában ha utólagos beszerelésű a kamera rákötik a tolatólámpára, ha az bekapcsol akkor a kamera is.
2022. jún. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

és melyik a jobb, biztonságosabb??

és így is jelzi, hogy milyen távolságra van pl. egy másik autó tőlem?

2022. jún. 4. 19:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyéni preferencia kérdése, nekem egy sima egyszerű tolatokamerám van, semmi extra, illetve tükör :)
2022. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kamera az kamera, a képet fogod látni, nem számol távolságot.

A tolatóradar, ami amúgy ultrahangszenzorokkal működik, távolságfüggően csipog. Illetve van amelyik kijelzőn is jelzi az autó körüli akadályokat.

2022. jún. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Te fogod beszerelni? Mert akkor inkább bízd profikra.
2022. jún. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nyilván nem én fogom beszerelni...
2022. jún. 4. 20:02
 8/10 anonim ***** válasza:

a kamera nem jelzi a távolságot. Kapsz zöld-sárga-piros csíkokat, amik segítenek

a radar hangzelzéssel jelzi a távolságot, de csak a magasságában lévő tárgyaktól


kamera előnye útpadka mellé való parkolásnál van. Hátránya, hogy drágább, a beszerelése jóval körülményesebb (az autó egészén át kell húzni egy vastag kábelt), elkoszolódik, sötétben nem működik jól (gyári lehet más, de utólagosan beszereltek nem jók), és szükség van egy kijelzőre hozzá


a radar előnye, hogy egyszerű beszerelni, látási viszony nem befolyásolja, a kameránál nagyobb területet lefed (bár ez nem minden esetben igaz)


nekem volt autómban csak kamera és csak radar is, az utóbbit egyértelműen megbízhatóbbnak és hasznosabbnak tartom.


Számodra azt ajánlom, hogy szereltessél be radart (olyat, amihez nem tartozik kijelző, hanem csak hangjelzést ad). Aztán, ha úgy találod, hogy ez nem elég, még mindig tehetsz hozzá kamerát.

2022. jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor mi értelme a kérdésnek? Ennyit kell tudnod:

"Jani, tegyél be a kocsiba olyan kütyüt, amin át látom a másik kocsit a képernyőn tolatásnál és sípol is, mint az istennyila ha már közel vagyok."

2022. jún. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A radar és a kamerea teljese független dolog. Nem feltétele egyik a másiknak. Még gyári rendszernél sem.

Az előző 2005-ös autómban pl csak gyári radar volt. Csipogással adta tudtodra, hogy mennyi távolság van még az autó mögött. Azt hiszem 1,5 m-nél kezdett el ritka csipogó hangot adni. Aztán ahogy csökkent a távolság egyre jobban sűrűsödött a csipogás. 30 cm-nél már folyamatosan sípolt. A semminél mindenképp nagyobb segítség volt, főleg ha valami a holttérben volt és nem láttad a tükörből.

A mostani 2018-as autómban már van kamera és radar is. A kettő függetlenül működik. Ha az egyiket e menüben kikapcsolom, a másik attól még tökéletesen működik. A kamera szerintem kényelmesebb. Mert pontosan látod is, mi hol van, egyáltalán mi van mögötted. A képen lévő segédvonalak mozognak, ahogy forgatod a kormányt. Tehát mutatja hova fog érkezni az autó. Pl szegély mellé parkolásnál ez nagyon jól jön. A radar erről pl nem ad információt.

2022. jún. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!