Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan létezhet még mindig az...

Hogyan létezhet még mindig az a tévhit hogy a BMW nem gyárt megbízható/jó autókat a nép fejében?

Figyelt kérdés

Semmi provokáció nélkűl,tényleg kiváncsiságból érdekelne.


Hogyan ‘maradt meg’ az emberek fejében hogy a BMW nem gyárt megbízható és vagy jó autókat, meg hogy ‘gatyád rámegy’ stb.. tudjátok.

A most lefingott ingyé’ vett hulladékoktól eltekintve (ami ugyebár igaz bármelyik Mercire és Audi/VW-re)


Namármost a németeknél maradva, melyik gyártónak nem volt rosszúl/jól sikerűlt konstrukciója?

BMW-nél ugyebár a lánc és stb problémák a N Motorkódos daraboknál és a híres 4,4 N63

Audinál/VW a TFSI/TSI igen sokáig és Multitronic nameg 2.5 TDI

Mercinél így hirtelen az akkori láncszakadós m272 és m273 jut így hírtelen eszembe, meg a korai rozsda…


Én arra a következtetésre jutottam hogy mindegyik gyártónak van jól és rosszúl sikerűlt modellje, és nem érdemes egyiket sem egy kalap alá venni, hogy na most ez mind xar.


Remélem nem vett senki semmit magára és értelmesen és kúltúráltan írja le mindenki amit gondol :)



2022. máj. 23. 13:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
40%

Az a kigyulladás elég érdekes , mert nem csak náluk hanem szinte minden országban sorozatban gyulladtak ki.

AZ is érdekes hogy senki se ért hozzá , mindenki leszarja és senki nem viszi a szervizbe?

Más autó tized ennyi nem gyulladt ki.

2022. máj. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

"Namármost a németeknél maradva, melyik gyártónak nem volt rosszúl/jól sikerűlt konstrukciója?"


Attól hogy van más olyan autó is ami nem megbízható, a bmw még nem lesz megbízható. Attól, hogy más is szart eszik, nekem még nem fog ízleni ha azt kell ennem. Ez nem érv.

2022. máj. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
#11 Megvan a kigyulladás oka. Persze hiába hordja valaki márkaszervizbe, ha ott nem végeznek el egy filléres és könnyű dolgot, nevezetesen a szívósor mosását.
2022. máj. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
36%
Pont hogy régen volt jó auto a BMW, ma már hulladékot gyártanak, gyakorlatilag az egyik legmegbízhatatlanabb márka, már az Alfa is beelőzte, pedig az nagy szó!
2022. máj. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
#14 Mondj egy példát, hogy mi az ami miatt megbízhatatlanok?
2022. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Amúgy ha már kigyulladás, íme az ok:

[link]

2022. máj. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Barnabas333 ***** válasza:
88%
Csak két példát mondanék. Egyszer utaztam egy tehetősebb emberrel, ő mesélte, hogy már sok autója volt, merci,ford,vw,volvo és Bmw. Azt mondta a bmw adta a legjobb vezetési élményt, de annak a szervízelése volt neki a legtöbbe. A másik akit személyesen ismerek milliárdos, csak új autót vesz. Imádta a bmwket, magának egy új 750est vett, plusz a lányának meg a felségének is csak más tipusút. A 750es letiltott neki mindig a pirosnál, egy hónap múlva kapott csere autót, amikor meg 4-5év után eladta, zabálta az olajat, alig vették meg. Most audi a8al jar, lányának Toyotát vett, feleségének mercit.
2022. máj. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
77%
#17 ilyenről én is tudok, hogy újonna vett BMW-t és azért adta már el, mert minden hónapban valamiért reklamált az autó és lehetett vinni szervizbe. Mondta, hogy neki olyan autó kell amibe bámikor beülhet, nem olyan ami minden hónapban 1 hetet a szervizben van, olyankor láttam a céges kisteherrel közlekedni.
2022. máj. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
59%

Az, hogy a BMW nem megíbazható autókat gyárt NEM tévhit, hanem egy általánosított sztereotípia. De nem alaptalan.

A szövegértéssel küszködő kollégák kedvéért elmagyarázom, hogyez nem azt jelenti hogy minden BMW szar és minden más márka istenkirály. Ez csak azt jelenti, hogy ha kiválasztasz véletlenszerűen 100000 BMW-t és ugyanennyi mercedrst/toyotát/skodát/tökömtudjamit, akkor statisztikailag a BMW megbízhatatlanabb lesz. Ez nem azt jelenti, hogy két konkrét kiragadott autó esetén is a BMW lesz a rosszabb. Ez azt jelenti, hogy a BMW esetén a 100 ezer autóból jut egy évre 1300 meghibásodás, a skodánál meg csak 800 (hasra mondtam a számokat).

Egy autó márka/típus megbízhatóságát csak nagy átlagban lehet értelmezni. Nem úgy hogy a szomszéd Józsinak a suzukija lerobban, a kollégám Dezsőnek a bmw-je meg nem, és akkor ebbő lelvonjuk a következtetést hogy a suzuki a megbízhatatlanabb.

2022. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 NTBS ***** válasza:
Mert az emberek általánosítanak.
2022. jún. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!