Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan létezhet még mindig az...

Hogyan létezhet még mindig az a tévhit hogy a BMW nem gyárt megbízható/jó autókat a nép fejében?

Figyelt kérdés

Semmi provokáció nélkűl,tényleg kiváncsiságból érdekelne.


Hogyan ‘maradt meg’ az emberek fejében hogy a BMW nem gyárt megbízható és vagy jó autókat, meg hogy ‘gatyád rámegy’ stb.. tudjátok.

A most lefingott ingyé’ vett hulladékoktól eltekintve (ami ugyebár igaz bármelyik Mercire és Audi/VW-re)


Namármost a németeknél maradva, melyik gyártónak nem volt rosszúl/jól sikerűlt konstrukciója?

BMW-nél ugyebár a lánc és stb problémák a N Motorkódos daraboknál és a híres 4,4 N63

Audinál/VW a TFSI/TSI igen sokáig és Multitronic nameg 2.5 TDI

Mercinél így hirtelen az akkori láncszakadós m272 és m273 jut így hírtelen eszembe, meg a korai rozsda…


Én arra a következtetésre jutottam hogy mindegyik gyártónak van jól és rosszúl sikerűlt modellje, és nem érdemes egyiket sem egy kalap alá venni, hogy na most ez mind xar.


Remélem nem vett senki semmit magára és értelmesen és kúltúráltan írja le mindenki amit gondol :)



2022. máj. 23. 13:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Értelmesen, és kulturáltan próbálok válaszolni.

Ez egy értelmetlen kérdés, aminek az elején általánosítasz, aztán kifejted hogy miért nem kell általánosítani.

2022. máj. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én arról még nem hallottam, hogy ne lenne megbízható, inkább azt, hogy brutál drága a szervizelése, ez miatt sokan elhanyagolják az időszakos és ajánlott karbantartásokat, cseréket. Így meg jóhogy cserbenhagyja a gazdáját.
2022. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A konteó onnan indult, hogy a magyar utakon lévő BMW-k nagy része egy széthajtott roncs.

De van aki alaptalanul mond ilyet, bár tény hogy ahogy egy BMW-be megadja magát a Bosch szivattyú úgy ugyanaz a szivattyú meg adhatja magát egy másik kocsiban is.

Aztán van a kettős mérce, hogy ugye egy rohadó E46 megbízhatatlan de azért a kéthengerező Swift nem.

2022. máj. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván aki úgy beszél hogy mindegyik példány egytől egyik megbízhatatlan az általánosít. Az ilyenek mögött általában 0 szakmai tudás van, nem kell őket komolyan venni.
2022. máj. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

"A most lefingott ingyé’ vett hulladékoktól eltekintve (ami ugyebár igaz bármelyik Mercire és Audi/VW-re)"


Azért mert a forgalomban lévő ilyen márkájú kocsik 90%-a ilyen, nincs mit szépíteni rajta.

2022. máj. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Azzal semmi baj ha megbízhatatlan, de azzal igen ha kigyullad.
2022. máj. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
53%

Én csak saját tapasztalatból fogok beszélni.

Másik csodás sztereótípia a francia autók. Na most nekünk a családi autónk 13 évig egy Peugeot 306-os volt. Ezidő alatt csak kopó alkatrészek voltak cserélve. Nem kért semmi komolyabb szervízt. Nem azért mert elhanyagoltuk, hanem mert a kötelező dolgokon kívül nem volt baja, soha nem hagyott minket az út szélén.

Ezt az autót én megörököltem mikor a szüleim lecserélték őt, így családban maradt. Még most is megvan, de azóta már én is lecseréltem egy másik autóra. És itt jön a kérdéshez kapcsolódó rész. Egy E46-os BMW-t vettem. Direkt ügyeltem rá, hogy ne a kínálat aljából válasszak. Így esett a választásom egy elég jó állapotban lévő 6 hengeres benzinesre.

A vétel óta (Kb. fél év) elég sok pénzt ráköltöttem, de alapjában véve eddig nagyon megbízhatónak ítélem.

Minden márkánál voltak szar konstrukciók, csak hogy egy példát említsek a legendásan megbízható Toyotákról, hogy a D4D dízelmotorjuk egy nagy rakás romhalmaz.

2022. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
Amiért a 2012 óta már rég nem létező "rOzSdÁs mAzDa" még mindig az emberek elméjében él. Ez ilyen, az ember szeret leragadni a múltban. Ez olyan, mint a "szarolasz" meg a "szarfrancia" is. Nem kell amúgy ilyen emberekkel foglalkozni.
2022. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

" Hogyan létezhet még mindig az a tévhit hogy a BMW nem gyárt megbízható autókat? "

Inkább egyre jobban erősödik hogy nem megbízhatót gyárt.

30 éve még megbizható volt, de elment nagyon a tömeggyártás felé.

Meg azért annyi autó nem gyulladt ki sosem mint ezeknél az utóbbi időben.

Márpedig ez nem a megbizhatóságot jelenti.

2022. máj. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%
Jaj ez a kigyulladás.. Azért gyulladnak ki, mert a tulajdonosok szarnak rájuk. Hivatalos visszahívás volt rájuk, aki arra sem volt képes hogy elvigye hogy aztán ingyen megcsinálják, arra nem lehet mit mondani.
2022. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!