Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy "sufni" szerelőtől jogos...

Egy "sufni" szerelőtől jogos elvárás, hogy ő is keressen az alkatrészen?

Figyelt kérdés

Nekem szerencsére mindig céges autóm volt, így sosem érintett ez a szerelőkkel kapcsolatos probléma, de apukám az állandóan "hozott" alkatrészekkel akar szereltetni, mert van kedvezménye egy ismerősének köszönhetően.

(engem is feltud idegesíteni, ebbe most ne menjünk bele)


Régóta ugyan ahhoz a szerelőhöz jár, mert ő elvállalja így is.

Sokszor én viszem neki oda apukám autóját, és meg is várom amíg megcsinálja, és akkor végig erről panaszkodik, hogy hozott alkatrész így meg úgy.

Viszont ő bár valóban szerelő volt, de 8-tól 4-ig van fő állása (nem autószerelő és nem is autókkal foglalkozik már), és utána otthon a kert végében szerel kocsikat mindenféle komolyabb eszköz nélkül.

Van mindene ami kellhet, de mégsem egy műhely.


Most legutóbb én vettem az alkatrészeket is, és vittem a kocsit, 30k volt a munkadíj, meg 80-at fizettem az alkatrészre a kedvezménnyel, anélkül olyan 130-40 körül lett volna csak az alkatrész.

2 óra alatt megcsinálta.

Ez akkor egy 15 ezres órabér, meg persze a tudás.

De kereshetett volna ebben a 2 órában 80 ezret is ha ő veszi meg ami kell, nyilván kedvezménnyel.

Persze számlát nem ad róla, gondolom garancia se nagyon lenne (lekopogom, de tudtommal eddig mindent jól megcsinált)

Jó-jó persze a tudást meg kell fizetni, értem, csak akkor ha ennyit fizetek a tudásra akkor bemegyek egy rendes műhelybe, ahol kérek számlát meg garancia is legyen a munkájukra.


Igazából én ezt egy ilyen sufni szerelőtől kicsit pofátlannak tartom, mert jó, keressen az alkatrészen, de tekintettel a körülményekre adjon valamit az ügyfélnek is belőle, mert maximum azt tudom elképzelni, hogy akkor nem 30 lett volna a munkadíj hanem 15, de akkor is sokkal több a végösszeg.


Nyilván egy rendes műhelybe, amibe belefektetnek pénzt, időt, energiát, rezsit fizetnek, esetleg bérleti díjat tök világos, hogy elküld a francba ha én hozott alkatrészekkel akarok odamenni.

Na de akinek minden ilyen forint csak keresetkiegészítés az ne legyen már ennyire telhetetlen, hogy 80 ezreket akar keresni egy 2 órás munkával is.

Meg nyilván azért viszi hozzá apukám a tragacsát mert olcsóbban jön ki, ha meg olyan anyagi helyzetbe lenne ő is, akkor nem egy ilyen kertvégében mókoló emberhez hordaná a kocsit aki hozott anyagból is dolgozik, hogy legyen plusz bevétele.



2022. máj. 22. 20:11
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

hmmm...mindenki szeretne jól járni..

A közelemben van egy sufni szerelő..harminc éve hiba nélkül dolgozik, soha senki nem panaszkodott semmire.


De..ha régebben valaki hozta az alkatrészt, akkor sajnálkozva közölte, miközben olajos kézzel az olajos naptárját lapozta, hogy sajnos két hónapra tele van, és se szombat, se vasárnap.

A kedvezményét soha nem engedte el...cserébe minőségi munkát végzett.(és garanciát vállalt a munkájára)


Érdekes, a szerelőnél sok embernek nagy az arca, bezzeg a körzeti orvoshoz a küszöb alatt kúszik be..

2022. máj. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jaj, jaj, és jaj....mert a szerelő meg a körzeti orvos pont ugyan azt a munkát végzi, kiváló hasonlat :D

Nekem igazából csak az a bajom ezzel az egésszel, hogy az ilyen sufni szerelő nem véletlen sufni szerelő, a legtöbbnek papírja sincs róla, csak úgy gondolja, hogy a jó műszaki érzékével elvállalja mások autóit is.

Ezzel nincs is baj, csak akkor ne gondolja, hogy ő is annyit kérhet mint egy rendes műhely.

Az ilyen ember csak elviszi a kuncsaftokat a "tisztességes" szerelőktől akik keményen fizetnek azért hogy fenntartsanak egy műhelyt.

Szerintem ez is pofátlan.

Persze az "igazi" műhelyek legalább 60, ha nem 70%-ában trógerek dolgoznak és szar munkát adnak ki, de a sufni műhelyeknél meg a 90% ilyen.

Mi volt a biznisz abban, hogy az öreghez vitték az autót, aki ugyan annyit kért mint mondjuk egy "rendes" szerelő?

Mert gondolom ha kiszakadt volna valami amit ő csinált, és meghal valaki abban az autóban akkor már rögtön nem ő csinálta volna, míg ha mondjuk van egy papírom hogy itt és itt csinálták akkor azért nehezebb elkerülni a felelősséget.


Egy szó mint száz: ha már orvosos példa, és az állatorvos ugyan úgy ért az emberekhez, mert senki nem panaszkodott rá, de ugyan annyit kér mint a rendes orvos, kihez járnál?

Ugye?!

2022. máj. 22. 21:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kicsit húzzák le apádat...

Nekem számlával hivatalos nagy nevű szervízhálózatban is kisebb óradíjjal javítanak, az alkatrészre is van kedvezmény így is. Számlával, garanciával, ingyen csereautóval

2022. máj. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"csak akkor ha ennyit fizetek a tudásra akkor bemegyek egy rendes műhelybe, ahol kérek számlát meg garancia is legyen a munkájukra"


Hát menj! Ki tiltja meg neked, vagy apádnak?


Ott kezdődik az egész, amire te is utaltál, hogy hozott alkatrésszel alig akad olyan szerelő, aki elvállalná. Namost akkor először is el kéne dönteni, hogy a hozott alkatrészhez ragaszkodtok, vagy a számlához, garanciához.

2022. máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!