Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A zégeres féltengelycsukló...

A zégeres féltengelycsukló leszedésére létezik más módszer a kalapácson meg a flexen kívül, úgy hogy a tengely a blokkban marad? Vagy hogy kell megütni, hogy lejöjjön? Ez lutri nem? Nem ez a szakszerű módja ennek, vagy igen?

Figyelt kérdés

Már szétvertem kettőt, (régebben se jött le, meg most se) és kétlem, hogy ez a módszer működne a valóságban. Szerintem a youtube-on nem rakják rá a zégert.


Van itt valaki aki bevált módszert tudna? Flexelni nem szeretném, és a tengelyt se kiműteni...


Megfúrni valahogy?


Olyan írjon már legyen szives aki csinált is már ilyet köszönöm.



2022. máj. 22. 10:38
1 2 3
 11/30 Vortrex ***** válasza:
Nem értem egy ekkora szakértő minek kér segítséget .
2022. máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Mert nem csak videón láttam ilyet, ahol ugyebár minden működik! :D
2022. máj. 22. 12:03
 13/30 anonim ***** válasza:
58%

"váltóolajat cserélni utána"

Miért kéne cserélni? Felfogod a régit egy edénybe és visszatöltöd.


"a másik zéger meg szokás szerint a váltóba marad"

Soha a büdös életben nem történt még ilyen.


"Valaki próbálta már megfúrni a csuklót kívülről?"

Ha számodra nem probléma az, ha tönkreteszed a csuklót, akkor miért nem vágod le egyszerűen a picsába?


"Már az is fantasy, hogy rugóösszenyomó nélkül kivette a tengelyt a kerékagyból"

Mivan? Mi köze a rugónak a kerékagyhoz? Miért kéne rugóösszehúzó a tengely kihúzásához az agyból?


Barátom nálad nagyon nagy problémák vannak a padláson. Egyetlen egy dolog biztos: az autószerelés nem neked való. Szerintem inkább hívd át az a "haverodat", aki a csapágyat is cserélte.


Egyébként Vortrex, ez a videó tényleg elég nagy marhaság abból a szempontból, hogy a Volkswageneknél pont SEMMIRE nincs szükség a lehúzáshoz, csak a saját csavarjára. Kihúzod az agyból a csonkot, belehajtod a csavarját, a csavar vége felütközik a féltengely végére és ahogy hajtod tovább, lehúzza a csuklót róla. Pont úgy, ahogy a csuklólehúzó is csinálja, csak nem kell hozzá külön szerszám. Szóval nem is értem, hogy miért használt a videóban lehúzót. Ezek az Autodoc videók tényleg elég idióták és sok esetben használhatatlanok, ebben az egyben egyetértek a kérdezővel.

2022. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

"Soha a büdös életben nem történt még ilyen."


Velem már igen :)


Leengedett váltóolajba meg bármi szar belehullik, ráadásul még macerásabb visszatölteni, mert slagozni kell és büdös mint a dög.

2022. máj. 22. 14:05
 15/30 Vortrex ***** válasza:
random videó volt
2022. máj. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

"Ha számodra nem probléma az, ha tönkreteszed a csuklót, akkor miért nem vágod le egyszerűen a picsába?"


Nincs most nálam flex, az akksis is otthon van, nem is vagyok túl gyakorlott flexes, ez meg így rögzíthetetlen, baromi balesetveszélyes, ráadásul gépzsíros minden... Szikra, füst stb...


"Miért kéne rugóösszehúzó a tengely kihúzásához az agyból?"

Rányomja lefelé a tengelyre a lengéscsillapító másik végét a rugó, amit meg a lengőkar nyom felfelé a stabilizátorral...


Ezek vannak alulról felülről rögzítve az álványcsonkhoz ami egybe van a kerékaggyal...


Hát csak ezért.


Nálam legalábbis ki nem szedhető a rugó összenyomása nélkül, a kormányösszekötő már csak részletkérdés..

2022. máj. 22. 14:11
 17/30 A kérdező kommentje:
Megugrik a flex oszt levágom a fékcsövet is :D
2022. máj. 22. 14:15
 18/30 anonim ***** válasza:
93%
Jó anyagot toltál így hétvégére..
2022. máj. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
Hagyom a francba most, délelőt szórakoztam vele két órát, szerzek majd fúrót aztán megpróbálom kilyuggatni és lepiszkálni a zégert róla.
2022. máj. 22. 14:25
 20/30 A kérdező kommentje:

Amúgy nem kell tönkretennem a mostani csuklót, mivel már tönkre van. Írtam korábban, hogy nincs rajta már menet, és a koronásanyán se, csak a sasszeg tartotta.

Szinte már homorúra kopott a csukló szára.

2022. máj. 22. 14:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!