Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A zégeres féltengelycsukló...

A zégeres féltengelycsukló leszedésére létezik más módszer a kalapácson meg a flexen kívül, úgy hogy a tengely a blokkban marad? Vagy hogy kell megütni, hogy lejöjjön? Ez lutri nem? Nem ez a szakszerű módja ennek, vagy igen?

Figyelt kérdés

Már szétvertem kettőt, (régebben se jött le, meg most se) és kétlem, hogy ez a módszer működne a valóságban. Szerintem a youtube-on nem rakják rá a zégert.


Van itt valaki aki bevált módszert tudna? Flexelni nem szeretném, és a tengelyt se kiműteni...


Megfúrni valahogy?


Olyan írjon már legyen szives aki csinált is már ilyet köszönöm.



2022. máj. 22. 10:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
49%

10-ből 9 autónál szét szokott jönni a zéger ellenére is, persze ha még arra is lusta vagy, kivedd a helyéről a tengelyt, akkor ne várj csodát, mert a belső csukló mozgása elnyeli az ütés erejét. Ennyi erővel simogathatnád is a csuklót, azzal sem lennél eredménytelenebb. Eleve nem is értem mit kell "műteni" rajta. Csak ki kell húzni. A belső zéger soha nem szokott megszorulni, legrosszabb esetben fél perc alatt kint van a helyéről. Amennyi időt gondolom szenvedtél vele ott helyben, meg aztán kiírtad a kérdést, annyi alatt simán kivehetted volna és már rég össze is rakhattad volna. Sokszor a több bontás kevesebb munka, persze ezt is saját bőrén tanulja meg az ember.


Ha neadjisten TÉNYLEG sehogy sem akar szétjönni (úgy sem, hogy kiveszed a helyéről), akkor csak a vágás marad. De személyautónál ez nagyon ritka. Ford Transitoknál például kb. soha nem jön szét, ott pl. gumiharang cseréhez is kapásból kirendelünk egy új csuklót, mert a legtöbbet vágni kell. E héten is pont szétvágtam egyet, na bumm, ez van.

2022. máj. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Vortrex ***** válasza:
Féltengely lehúzónak hívják a szerszámot
2022. máj. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

"Csak ki kell húzni."


Ja meg komplett váltóolajat cserélni utána, persze, mindezt emelőről akna nélkül a kertbe hogyne!

2022. máj. 22. 11:33
 4/30 A kérdező kommentje:

a másik zéger meg szokás szerint a váltóba marad, és mivel specifikus így pótolhatatlan, köszi nem játszom el újra!


A tengely a motorban marad! Úgy kell leszedjem.

2022. máj. 22. 11:35
 5/30 A kérdező kommentje:

Üdv Vortex,


Csuklót szedem csak le, mondom a tengely marad a blokkban.

2022. máj. 22. 11:37
 6/30 A kérdező kommentje:

Valaki próbálta már megfúrni a csuklót kívülről? 4 mm aztán 6- feltágítva 8 as lukyra?


Szerintem hozzá lehetne férni a csuklóban levő zégerhez ilyen módon. Öntvény ez a fém vagy mi? Mert az új csukló belseje nagyon úgy néz ki mintha öntvény lenne kívülről meg esztergálva van.

2022. máj. 22. 11:41
 7/30 A kérdező kommentje:
Amúgy cserés lenne a csukló, mert elment a koronásanyánál rajta a menet a kerékcsapágy kikopása miatt, de már csak ez a csukló maradt ami fogós kérdés a csapágyat már kicserélte ismerős az agyban.
2022. máj. 22. 11:45
 8/30 Vortrex ***** válasza:
2022. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Tudom szépek ezek a vágott videók, videón minden működik :D

Olyat tudnál mutatni ami bemutatja ennek a "szerszámnak" a működési elvét? Mert elképzelni nem tudom, hogy merre milyen erők hatására döntene úgy a zégergyűrű, hogy na most akkor kicsúszok a járatból és leugrok a tengelyről miközben körbevesz egy fogazott vashüvely.

2022. máj. 22. 11:56
 10/30 A kérdező kommentje:
Már az is fantasy, hogy rugóösszenyomó nélkül kivette a tengelyt a kerékagyból, mindezt úgy hogy ne gyalázta volna lyukasra a gumiharangot. Okés..
2022. máj. 22. 11:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!