Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2-es sebessegfokozat miért...

2-es sebessegfokozat miért túl gyors kanyarodáshoz alapjáraton az új kocsimmal?

Figyelt kérdés

Friss jogosítvánnyal rendelkezem.

Vettem magamnak egy használt gépkocsit (105Le benzines), hasonló paraméterekkel rendelkezik, mint az oktatóm autója, amin tanultam.

A problémám az, hogy az oktatóm autójával simán tudtam 2-esben kanyarodni,adott esetben egy kis féket nyomni kanyarodás előtt, ha a körülmények a lassabb kanyarodást kívánták meg.

A saját autót most vettem, de teljesen máshogy reagál 2-es fokozatban. Alapjáraton sokkal gyorsabban megy 2-esben (jobban húz), és ha megpróbálok picit kanyarodás előtt lelassítani (hogy biztonságosan be tudjak kanyarodni vele) elkezd rángatni a kocsi, majd sok esetben lefullad.

Létezik az, hogy ezzel a kocsival csak 1-esben lehet bekanyarodni?

Kipróbáltam, hogy 2-esben kanyarodtam, közben nyomtam a kuplungot, majd felengedtem.

Így be tudtam kanyarodni megfelelő sebességgel, de nem szeretnék rászokni a kuplunggal kanyarodáshoz, mert tudom, hogy nem ajánlott.


Mitől lehet ez a probléma?

Hogyan tudnám megoldani a kanyarodást 2-esben, hogy lassításnál ne kezdjen el rángatni a kocsi, ne fulladjon le?


37/N


2022. máj. 21. 08:16
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Ez sajnos messze van a híres Japán megbízhatóságtól, mert ez egy olasz autó, történetesen egy Alfa Romeo Mito.
2022. máj. 21. 23:23
 22/29 anonim ***** válasza:
23%

Értem. Még meg lehetne próbálni mi történik ha 1-esből 3-ba váltasz a 2-es fokozat kihagyásával. Vajon mekkora ekkor a fordulatszámarány.

1-esben ki kell huzatni 30km/h-ig legalább és 3-ast kapcsolni.

2022. máj. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet, holnap kipróbálom.
2022. máj. 21. 23:34
 24/29 anonim ***** válasza:
23%
Ill. még azt hogy a 2-es és a 3-as között mekkora a fordulatszám arány. Pl. 2-be 40-nél felkapcsolsz 3-ba.
2022. máj. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 qkker1 ***** válasza:
55%

""1500-nál vált az automatám, ha nem nyomom észnélkül a gázt!"


Benzines?"


1,5T 160LE

2022. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
56%

2 henger? az 3 lesz cica

minden esetre dobt ki az Alfa Romeo Mito-t és vegyél egy rendes japánt.

2022. máj. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
48%

Üzemanyag Benzin

CO2-kibocsátás 99 g/km

Környezetvédelmi osztály EURO 6

Hengerelrendezés Soros

Hengerek száma 2 henger

Sebességváltó Manuális (6 fokozatú) sebességváltó

Hajtás Első kerék

Hengerűrtartalom 875 cm³


basi nagyon felröhögtem ez tényleg 2 hengers. Drága bogár megvan a lefuladásod oka ez még egy biciklit is alig tol el nemhogy egy autót. Dobd ki a pcsába.

2022. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
77%

Azt hittem szénné lett trollkodva a kérdés, hogy ennyi válasz érkezett.

Látom kiderült a turpisság oka, a maga két hengerével és ~900cm3-vel. Álom, annak akinek nincs :)

2022. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
pontosan itt van a kutya elásva, ennél még a matiz is erősebb a maga 700 kilós testéhez
2022. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!