Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2-es sebessegfokozat miért...

2-es sebessegfokozat miért túl gyors kanyarodáshoz alapjáraton az új kocsimmal?

Figyelt kérdés

Friss jogosítvánnyal rendelkezem.

Vettem magamnak egy használt gépkocsit (105Le benzines), hasonló paraméterekkel rendelkezik, mint az oktatóm autója, amin tanultam.

A problémám az, hogy az oktatóm autójával simán tudtam 2-esben kanyarodni,adott esetben egy kis féket nyomni kanyarodás előtt, ha a körülmények a lassabb kanyarodást kívánták meg.

A saját autót most vettem, de teljesen máshogy reagál 2-es fokozatban. Alapjáraton sokkal gyorsabban megy 2-esben (jobban húz), és ha megpróbálok picit kanyarodás előtt lelassítani (hogy biztonságosan be tudjak kanyarodni vele) elkezd rángatni a kocsi, majd sok esetben lefullad.

Létezik az, hogy ezzel a kocsival csak 1-esben lehet bekanyarodni?

Kipróbáltam, hogy 2-esben kanyarodtam, közben nyomtam a kuplungot, majd felengedtem.

Így be tudtam kanyarodni megfelelő sebességgel, de nem szeretnék rászokni a kuplunggal kanyarodáshoz, mert tudom, hogy nem ajánlott.


Mitől lehet ez a probléma?

Hogyan tudnám megoldani a kanyarodást 2-esben, hogy lassításnál ne kezdjen el rángatni a kocsi, ne fulladjon le?


37/N


2022. máj. 21. 08:16
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%
Akkor tedd 1-esbe.
2022. máj. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Nem létezik.
2022. máj. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Más az z autód váltójának/kihajtásának áttételezése.

Vagy felveszed a ritmusát, és úgy kanyarodsz, vagy visszaváltasz 1-be. Mindig az adott forgalmi helyzetnek megfelelően kell megválasztani a sebességet.

2022. máj. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%
Hát én olyan autót még nem láttam, ami 2-esben alapjáraton többet megy 10-12 km/h-nál, szóval a probléma inkább szerintem a rutintalanságod, te akarsz túl lassan kanyarodni. Idővel majd magabiztosabban vezetsz és nem fog problémát okozni, hogy akkora sebességgel kanyarodj. Nyilván ha nagyon szűk a kanyar, akkor lehet kell az 1-es, de egy átlagos, normális, zavaró tényező nélküli 90°-os kanyar tökéletesen bevehető 2-esben, de akár 3-ban is.
2022. máj. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

El fog múlni ez a probléma hidd el kérdező. Én is folyamat visszapakoltam 1-be, ha olyan kanyar volt. Most, hogy 3 éves a jogsim már nincs ilyen kanyar, ahova 1-es fokozatot kellene kapcsolni.


Ha alapjáraton gurulsz valamelyik fokozatban, tehát felengedett kuplunggal akkor nem ajánlott féket nyomni. A motor meg fogja próbálni alapjárati fordulatszámát fenntartani, te meg ellene dolgozol a fékkel. Ilyenkor kuplungot ki kell nyomnod és akkor fékezhetsz. Hajd a kanyar bevétele után eldöntöd, hogy visszaváltható (jelen esetben 1-esbe) vagy rácsusztatod a kuplunggal a kettest.

Ez olyan mint egy sima megállás, ott is a fékezel majd amikor már 1000-es fordulaton van a motor akkor nyomod ki a kuplungot, megállsz kihúzod sebességből és vársz az indulásig.

2022. máj. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
48%
Lesz idő mikor negyedikben is le fogsz kanyarodni ;)
2022. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 qkker1 ***** válasza:
100%
Még a hajtűkanyarokat is be tudtam venni minden kocsival kettesben.
2022. máj. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

itt valami nem stimmel, vagy autó szar vagy aki vezeti.

De akkor gurulj üresben én is szoktam, bekanyarodok aztán ha meg kell állni mert beugrik egy barom rolleres akkor 1-es, ha meg tiszta a pálya akkor kuplung csusztatás 2-es. De kanyarodhatsz kuplungot benyomva, nyugodtan.

2022. máj. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
56%

A váltó áttételezésben van a kulcs. Hiába lenne ugyanaz még a motor is, ha a váltó más. A te kocsid autópályázásra van optimalizálva, mert hosszabbak a fokozatok. 2-ben kb. 30-al be tudsz vele fordulni. De ha te 10-el akarsz menni, azt mindenképp 1-esbe tedd.

A kocsi azért rángat, remeg mert túl alacsony a fordulat, emiatt szenved és semmi meglepő nincs abban hogy lefullad.

2022. máj. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
12%
Ja, ráadásul benzines. Tessék forgatni azt a motort! 2500-3500 ford/perc!
2022. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!