Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Segédmotorral autóúton 45km/h-...

Segédmotorral autóúton 45km/h-nál gyorsabban menni?

Figyelt kérdés
Simsonnal szoktam járkálni a városban, de elgondolkoztam azon hogy megoldható lenne-e, hogy egy szomszédos városba, autóúton elmenjek vele, de 45km/h-val ez csak vicc lenne. Mindenkinek jobb lenne, ha nem tartom fel a forgalmat annyira és inkább 60-70-nel hajtok nem?

2022. máj. 16. 12:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Tombolán nyerted a jogosítványod, ugye? ( Már ha van bármilyen kategóriára ... mert a kérdésed arról tanúsodik, hogy hírből sem ismered az ide vonatkozó kresz szabályokat )
2022. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
B-s jogsim van, bevallom sok idő telt el a kresz és a forgalmi vizsgám között ezért pár dolog kiesett, de mindkettő elsőre sikerült. Kérlek magyarázd már el, hogy mi vonatkozik erre, annyival is segítenél :)
2022. máj. 16. 13:10
 3/21 anonim ***** válasza:
69%
Ezt komolyan írod vagy poénból trollkodsz?
2022. máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
De mindenhol azt olvasom, hogy Segédmotoros kerékpárra 45km/h sebességkorlátozás vonatkozik városon belül, kívül.
2022. máj. 16. 13:14
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Fel sem hajthatsz vele autóútra.
2022. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Előző: pontosan.


37. § Közlekedés autópályán és autóúton

(1) Autópályán és autóúton, valamint az azokra való ráhajtásra szolgáló úton (az előjelző táblától

kezdődően) csak olyan gépjárművel, illetőleg gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel szabad közlekedni, amely sík úton legalább 60 km/óra sebességgel képes haladni; ezeken az utakon

más jármű közlekedése tilos.


Neked csak eddig kell olvasni segédmotoros közlekedés esetén:" ...csak olyan gépjárművel...". Érted ? GÉPJÁRMŰ. A segédmotoroskerékpár nem gépjármű.


Ezek után én ezzel nem érvelnék: "ok idő telt el a kresz és a forgalmi vizsgám között ezért pár dolog kiesett, de mindkettő elsőre sikerült. "


Fülem farkam behuznám, s elballagnék a balfenéken, bele a naplementébe ( szigorúan gyalog, egy poros, burkolatlan úton ).

2022. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Na igen, ez volt a hiba, nem autóút az amire gondoltam, lakott területen kívüli egyéb utakra, főútvonalra gondoltam
2022. máj. 16. 13:30
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Biciklivel is járnak emberek országúton, miért ne mehetnél Simsonnal?
2022. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hogy miért kell ellenségesnek lenni, azt nem értem de ilyen a magyar nemzet, még több ilyen emberre van szükség! A kérdés azért van hogy feltegyük, ha valami kivetnivaló van benne akkor fel kell rá hívni a figyelmet, a személyeskedést meg megtartani magatoknak.
2022. máj. 16. 13:38
 10/21 A kérdező kommentje:
Országút, ezt a szót kerestem! Köszönöm 8-as. Tudom hogy mehetek rajta, a kérdésem az lett volna, hogy ki mennyire tartja be segédmotorral a 45km/h sebességkorlátozást országutakon, de a gyakori nem engedte úgy kiírni.
2022. máj. 16. 13:40
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!