Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudnék tuningolni?

Hogyan tudnék tuningolni?

Figyelt kérdés
Tegnapi nap esti folyamán, haverokkal kihívtunk 4 embert versenyezni, 5000ft-ban fogadtunk, el is ment. Nem vártunk sokat egy 1.2 clioval állítottunk oda nem is ez a lényeg. DE engem olyan szinten "lázba" hozott ez, hogy érdekelne, hogyan lehet tuningolni? Pénz kell hozzá azt tudom, de ezen kívül mi? Egy 6. Generációs Honda civicet néztem ki 1.5 DXI motorral. Ezt hogyan tudom tuningolni? Nem egy vadállatot akarok, hanem egy olyat, ami a csodálatos magyar utakon se megy tönkre, de ha kell egy szép kis gyorsulásit nyerjen. Honnan tudom meg mi való bele, mi kell bele? Elsőnek nem tuningolni akarok, hanem ezt az egészet megérteni. Ebben kérném a segítségetek.

2022. máj. 12. 11:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%
Pirosat, azok elég gyorsak szoktak lenni.
2022. máj. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
9-es Nem volt jobb, nem is azért mentünk, hogy a megverjünk mindenkit, maga az érzés érte meg.
2022. máj. 12. 11:42
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
#12 Mondjuk az "érzés" miatt én nem tettem volna fel 5ezrest. De ti tudjátok:)
2022. máj. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Úgy voltunk vele, ha nyerünk akkor +5k ha nem akkor is nyerünk élményt :D
2022. máj. 12. 11:47
 15/20 anonim ***** válasza:
94%
Majd kinövitek.
2022. máj. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdődik, hogy ha teljesítménytuningot akarsz, akkor nagy köbcentis turbómotor legyen a kiindulási alap. Na meg ugye pénz, pénz, pénz
2022. máj. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
77%
Először is vágd le a kéményt a könyök után, hogy a hang meglegyen, aztán a fantáziadús van bízva...😛
2022. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom kérdező, de ha valaki rátok hívja a rendőrt kiabálhattok ti is mint az NFS Most Wantedben a bevezető intro videóban hogy "cops! cops!" XD


Amíg el nem kap, jogsi el nem vesz közúti veszélyeztetés miatt...


Jobban jársz ha inkább kimész Kiskunlacházára, és ott próbálsz szerencsét, legalább legálisan teszed azt.


[link]

2022. máj. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

1.6 alatt nem éri meg a tuning.

Akkor már inkább egy vti-t vennék a helyedben, de az meg pont az a katagória, hogy egy amolyan holtsávban van, vagy nagyon megver autókat vagy nagyon megverik.

Az 1.6 vti szívóként feltolható 180-200le közé, ha az 1.8-as dugattyúkat rakjátok bele, akkor 200-210le közé, de a szívótuning horribilis összeg.

Turbósítás sem olcsó, főleg legálisan.


Ismerek olyan 1.4-es F Astrát, ami 1.8-asra lett felfúrva, kapott új epront és padon 180le/200nm, de a tulaj eleve autószerelő, szóval neki olcsóbb összehozni egy ilyet, mert a munkadíjat eleve megspórolja magának.

2022. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan autóm van, hogy a márkából azt gondolná ez ember, hogy valami viszonylag erős motor van benne, pedig "csak" egy 2.4-es 122 lóerős alap mototr van benne. Nem is ez a lényeg, hanem hogy mindig kifogok ilye 4-es golfos kb velem egy idős kölyköket, akik a lámpánál állva azt hiszik, hogy mi most versenyeztünk és hogy otthagytak😂😂 De komolyan, nem öregpapásan, de tök nyugottan indulok, ez meg mellettem csikorgó kerekekkel, tiltáson elváltva gyorsul, persze lehagy, mert én nem versenyeztem, oszt utánna lámpánál vigyorognak egymásra a jobb egyben ülő mókussal😂😂😂

Én örülök, ha ettől ők boldogok, de legközelebb szólhatnának hogy ők most épp versenyeznek velem...🤷‍♂️

2022. máj. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!