Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a ráció abban, hogy a...

Mi a ráció abban, hogy a gumisműhelyek egy csomó ügyfelet buknak a saját hülyeségük miatt?

Figyelt kérdés

Konkrét példák következnek:

-Felnin lévő kerékszett csere lett volna nekem, tehát igazából csak a centrír miatt akartam műhelybe vinni. Átsétálok a múlt héten, mert itt van közel, közlik, hogy áramszünet van, de délután vagy másnap jó lesz. Oké, erről nem tehet, mire másnap hívom, már ez a pöffeszkedő nagyuras Döbrögi hangsúly és napok múlvára adna időpontot. Egy negyedórás melóra. Közben meg látom, hogy herevere megy. Üres a műhely, nem termel, mert az időpontosok se mindig mennek, illetve az időpontokat olyan rátartással adják, hogy sok-sok-sok üres/lyukas idő van. Ha nekem ilyen cégem lenne, nem örülnék ennek.

-Aztán felhívok egy, a munkahelyem közeli gumist. 20-adika utánra van időpont. Anyád. Aztán amikor arra megyek, nem történik semmi, unatkoznak.

-Végül az a cég oldotta meg, akinél a kocsit vettem és szervizeltetem is. Érdekes, ő reggel 8kor fogadott, negyed kilenckor már mentem is. Pedig ők is ez "tele vagyunk melóval" "fullon vagyunk" típusú cég, de megoldották.

-Főnökömnek nagy gépkocsiparkja van. Sok autó. Az áramszünetes, majd időponthuszár szervíz állítólag olyan bunkó volt vele (a fiával), hogy inkább nem vitte oda a kocsikat. Aztán településen belül lett egy másik gumis, kedvesek, segítőkészek, rugalmasak, ők a ma délelőtti keresésre annyit mondtak, hogy délután egyig várjunk, de utána mehetünk és szépen több autót is át tudtunk szereltetni.


Eskü, ha gumis lennék, szezonban még hosszított nyitvatartást is vállalnék, csak hozzám hozzák a melót. És érdekes, azért a sok uraság mellett vannak normális hozzáállásúak is.

De pl a bunkó, aki először áramszünetre hivatkozott (ez valóban vis maior), elbukott engem is és a főnökömék flottáját. A melóhely közeli (több telephelyünk van, több településen) műhelyhez se fogok menegetni. Akik nekem megoldották, szívesen ajánlom őket. Akik a főnök flottáját megoldották, mondhatni kár, hogy nem tudtam róluk előbb.


Kérdés: a munkaundoros gumis miből él? Nem kisebb-e a bevétel, ha az időpontosdihoz ragaszkodás miatt nagyon kevés embert fogad?



2022. máj. 10. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Oké, most jól kipanaszkodtad magad. De mi a kérdés?

A legtöbb helyen ez így van, hogy nem fogadnak azonnal ha beesel az utcáról. A legtöbb szervizben is ez van manapság.

Sőt, a szomszédom fogorvos. Helyben van a rendelője. Nem egyszer saját szememmel láttam, hogy a szomszédom kint tett-vett a kertben (családi ház). Jött a delikvens feldagadt arccal. Ő meg simán elküldte, hogy mit képzel, neki most nem alkalmas, majd jöjjön vissza holnap. Igaz, ez abból a szempontból más, hogy ha nem fogad senkit a prexisért akkor is megkapja a pénzt.

2022. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Ja még az utolsó mondatoddal kapcsolatban: ha ő teljesen jól megél, ha kényelmesen, komótosan naponta csak pár munkát vállal el, akkor minek strapálja magát?! Én sem örülök ennek a ténynek, de valahol érthető.
2022. máj. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
36%

Ha ennyire jól tudod, hogy hogyan kell gumiszerelő vagy autószerelő műhelyt üzemeltetni, akkor miért nincs már neked egy országos gumiszerelő hálózatod? :))

Márkakereskedés szervizében dolgozok és ismerem a hozzád hasonló ügyfeleket.

Most írtam ezután egy pár sort, de aztán kitöröltem mert rájöttem, hogy teljesen felesleges, úgysem fogod megérteni.

2022. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az üres szervizek, ahogy az üres éttermek is, többnyire pénzmosó helyek.

Nagy kegyesen néha kiszolgálnak valakit, de nem erről szól az üzleti modell.

2022. máj. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%
Ennyire megsértették az érzékeny lelkedet?
2022. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

Van ilyen, nemcsak gumisba, autókereskedőbe is, stb. Azt kell látni igazából, ha virágzik egy üzlet, akkor nem kell annyira megszakadni a melóba. Annyit dolgozik, ami elég neki, ezt megteheti, szíve joga.

Voltam egy használtautó kereskedésbe személyesen érdeklődtem, ott volt a zsebembe a teljes vételár készpénzben. Semmi hajlandóságot nem mutatott az ürge arra hogy eladja nekem a kocsit. Meg olyanokat mondott hogy csak saját felelősségre lehet kipróbálni stb. Azt várná az ember hogy rábeszélje a kereskedő a vásárlót, hogy milyen jó vétel lenne... de semmi ilyen nem volt.

Utána figyelgettem még, mivel rendszeresen járok a környéken, hónapokig ugyanott állt az autó...

Érdekes módon egy másik helyen tudtak felrakni próbarendszámot, sőt aknában is megmutatta a kereskedő a kocsi alját, sőt mi több egy felderített rozsdás alkatrészt is kicseréltek néhány nap alatt, pikk-pakk le is rendeztük az adásvételt.

Szóval lehet ezt jól is csinálni meg teljesen ellustulva, aki megteheti...

2022. máj. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én eddig szerencsére csak egy lusta gumismühelyt fogtam ki. Annyira lusták voltak, hogy azt mondták hogy én vegyem le a gumit, adnak hozzá emelőt, szerszámot stb. mert nekik azzal csak az idő menne el, de nem engednek be a mühelybe, hanem kint a szakadó esőben vegyem le a kereket és mindezt úgy mondta mintha szellem lennék, rám se nézett és közben a társaival nyomták a buta beszédet, panaszkodást stb. 😂

Elátkoztam őket és kerestem egy másik gumismühelyt. 😛

Eddig mindenhol normálisan fogadtak, pld. Németországban is, egyből nekiálltak.

2022. máj. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A döbrögöris provokációból fel lehet ismerni, engedjétek el, ostoba troll
2022. máj. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De nem vagy gumis.
2022. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!