Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kaptam 1 inditókulcsot de...

Kaptam 1 inditókulcsot de sajnos nem az a számú ami nekem kell. Átlehet kodolni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennyiből lehetetlen megmondani. Ha esetleg annyit írnál, hogy milyen járműről van szó vagy milyen rendszerű gyújtáskapcsolóról, akkor tudnánk segíteni. Egyszerű mechanikus gyújtáskapcsoló esetén a szakszervizt kell felkeresni, ők tudnak neked a kulcs sorszáma alapján új kulcsot rendelni a gyártótól. Esetleg közvetlenül a gyártót kell felkeresned, a lényeg az, hogy ekkor a kulcs cseréje segít. Esetleg - ha értesz hozzá - ki lehet cserélni a gyújtáskapcsolót egy olyanra, aminek megvan a kulcsa. Ha nem egyezik meg az indítókulcs a többi zár kulcsával, akkor semmi hátrányod nem származik belőle.

Ha indításgátlós a gyújtáskapcsoló, akkor már nehezebb: ahhoz szervizt kell felkeresni, aki a betanítás nevű műveletet végzi majd el vele: konyhanyelven megfogalmazva hozzáidomítja az indításgátlót a kulcshoz, ami onnantól kezdve annak a kulcsnak a behelyezésére engedélyezi az indítást.

2010. szept. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fiat Bravárol van szó.Kaptam egy nyers kulcsot azt én szépen a kulcsosnál megcsináltattam.Olyan mint az eredeti csak sajnos késön vettem észre, hogy a számok nem egyeznek az eredeti kulcs számával. Igy nem indit.Lehet használni csak inditásra nem jó.Azért kérdeztem, hogy át lehet e kodólni az új kulcsot.
2010. szept. 17. 14:53
 3/4 anonim ***** válasza:

ácsi!


nem azért nem indít, mert mások a számok rajta, hanem mert a nyers kulcsban nincs immobiliser chip! (ha egyszerű kulcsmásolónál vetted).


vidd be a fiathoz, hogy segítsenek ebben.

2010. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Olaszországból kaptam, lányom ott él. Csak én ugye nem kültem el kulcs számát.Na mindegy irány a szerviz.
2010. szept. 18. 10:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!