Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "A" korlátlan jogosítványnál...

"A" korlátlan jogosítványnál mekkora (hány köbcentis)motorokkal, folyik az oktatás ?

Figyelt kérdés
Eddig csak 50 köbcentis motorokat vezettem, és ugye mindenhol a fokozatosságot emlegetik nagymotorokkal kapcsolatban, hogy nem szabad egyből 100+ erős gépet venni. Viszont életkorom miatt meg egyből mehetek korlátlanra, hiszen minek fizessem ki a lépcsőket? Ezért tartok kicsit attól, hogy egyből valami nagygépet adnak az ember feneke alá.
2022. ápr. 30. 16:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ahol én tanultam, 600 köbcentis motorokkal vizsgáztunk, VISZONT le volt fojtva 48 lóerőre, még könnyebben kezelhető is volt, mint az A2-höz való 500-as gépek (de A2-t lehetett 250-essel is). Rutinórákon szépen 250-500-600 sorban kellett menni, és sokan át is váltottak A2-re, hogy majd 1-2 év tapasztalatszerzés után lesz esetleg A kategória belőle. A jogszabály tudtommal annyit ír, hogy legalább 595 köbcentis motorral kell vizsgázni korlátlanra, tanulógépeket sok helyen fojtják. Én semmilyen motort nem vezettem, 10 éve van B kategóriám, megcsináltam a jogsit és pár vezetéstechnikai tréninget (az elengedhetetlen!), első motorom 95 lóerős, semmi gond nincs. Ésszel kell használni. Persze lehet szamárlétrázni, ha van kedved 1-2 évente motort cserélni.
2022. júl. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!