Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "A" korlátlan jogosítványnál...

"A" korlátlan jogosítványnál mekkora (hány köbcentis)motorokkal, folyik az oktatás ?

Figyelt kérdés
Eddig csak 50 köbcentis motorokat vezettem, és ugye mindenhol a fokozatosságot emlegetik nagymotorokkal kapcsolatban, hogy nem szabad egyből 100+ erős gépet venni. Viszont életkorom miatt meg egyből mehetek korlátlanra, hiszen minek fizessem ki a lépcsőket? Ezért tartok kicsit attól, hogy egyből valami nagygépet adnak az ember feneke alá.
2022. ápr. 30. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Esetedben olyan motoron fog történni az oktatás ami "A" korlátlan kategóriájú. Ez nem feltétlen jelent 100 lóerős gépeket. Az iskolák általában könnyen kezelhető és olcsóbb motorokat használnak. (Persze az olcsóságot idézőjelbe lehetne tenni :)).

Oktatója válogatja, de amikor én vizsgázra készültem ott volt olyan aki az első pár órát a rutinom kisebb géppel csinálta, de a forgalomba már a nagyobb géppel ment.

2022. ápr. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Viszont életkorom miatt meg egyből mehetek korlátlanra, hiszen minek fizessem ki a lépcsőket?"


Nem a lépcsőket kerülnek sokba, hanem a tapasztalat. Megcsinálhatod, hogy leraksz egy A korlátlan jogsit és nem veszel egyből komoly gépet. De ha már most is érzed, hogy 50 köbcenti után sok lenne egy nagy motor akkor... :D

2022. ápr. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2 Nyilván nem fogok egyből 600+ köbcentis gépet venni, és a fokozatok kifizetése helyett inkább beletankolom ezt a pénzt egy motorba.

Kérdés viszont nem arról szólt, hogy te megálapítsd, hogy nekem mire van szükségem, az ilyen okoskodást inkább tartsd meg magadnak.

2022. ápr. 30. 17:06
 4/11 anonim ***** válasza:

"#2 Nyilván nem fogok egyből 600+ köbcentis gépet venni, és a fokozatok kifizetése helyett inkább beletankolom ezt a pénzt egy motorba."


Ez esetben nyugodtan menj A-ra, a legtöbb helyen vannak kisebb Suzuki SV-k amikkel le tudsz vizsgázni.

Nem állapítottam meg mire van szükséged, de gyakori hiba hogy megcsinálják 0-ról az A kategóriát aztán veszik 0 tapasztalattal a nagy gépet és nem sokra rá bekerülnek a híradóba. Ha utóbbi lennél akkor nem ajánlanám az A kategóriát. Így hogy nem akarsz egyből nagyot ugrani így vna értelme annak hogy leraksz egy korlátlan jogsit majd felülsz valami nem túl komoly gépre és addig tankolod amíg bírod.

2022. ápr. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
46 éves vagyok. Ilyen téren benőtt a fejem lágya, vagy annyira mégsem ;) , csak kellene az 50 es supermoto helyett egy olyan négyütemű gép amit nem kell szétforgatni, meg hosszabb túrát is bírja.
2022. ápr. 30. 17:24
 6/11 anonim ***** válasza:

Gondolkozz el ezen:


Ha nem akarsz egyből 48le-nel erősebb motort, nincs folyamatos gyakorlatod az 50ccm-es kategóriában, akkor megérheti az A2 jogsi.

Gyorsabban megvan mint a korlátlan A, olcsóbb is.

Ha 2 even belül akarsz mégis A-t, nem kell újra vizsgázni elmeletből, csak gyakorlati vizsga kell.

Szóval, megérheti neked ez.


A korlátlan oktatás és vizsga jellemzően minimum 600ccm, 48le+ és általában négy hengeres 200+kg-os motoron történik.

2022. ápr. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 Köszi az infót, meggondolom :) ! Kolléganőm most kezdi a tanfolyamot, és egyből korlátlanra megy. Kíváncsi leszek a tapasztalataira, mert ő meg tudtommal nem is motorozott korábban még 50-essel se.
2022. ápr. 30. 17:53
 8/11 anonim ***** válasza:
ez csak anekdota, de igaz...a japán motorjogsi megszerzése azzal kezdődik, hogy az áhított kategória legnehezebb motorját elfekteti az oktató, a tanulónak pedig fel kell állítani két kerékre ingadozás nélkül..ha sikerül, mehet elméletre..ha nem, akkor vagy kisebb, vagy gyúr...
2022. ápr. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom tavaly vagy idén változott otthon is a rutinvizsga és már elég sok dolog belekerült.


A kihívás szerintem nem a tanfolyammal vagy a vizsgával van, mert városban szabályosan elbohóckodni nem nagy dolog. A kihívás a Kárpátokban vagy az Alpokban indul ahol kiderül hogy csak levizsgáztál vagy vezetni is tudsz :D

2022. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően 600-700 köbcenti között motorokkal oktatnak. Menet közben is tudsz váltani, szerintem nyugodtan kezdd A-val. Ha nagyon nem megy, úgyis javasolni fogják, hogy menj inkább A2-re. Nálunk volt valaki, aki végül A helyett A2-re csinálta.
2022. ápr. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!