Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csinálsz a használt...

Mit csinálsz a használt olajszűrővel?

Figyelt kérdés

A használt motorolajat én a helyi hulladékudvarban szoktam leadni. Teljesen ingyenesen átveszik, nagyjából útba is esik. Azonban érdekes módon, az olajszűrőt nem veszik át.

A kommunális szemét közé nyilván nem fogom dobni.

Benzinkúton nem tudom átveszik-e. Fura lenne, ha csak azért mennék be, hogy hoztam egy használt olajszűrőt... Mintha Mol kútról rémlene, hogy átveszik, de ott én nem tankolok. Shell, OMV nem tudom átveszi-e...

Így én bizony kazánban el szoktam égetni. Tudom, hogy fáradt olajat nem szabad. De jól le szoktam csepegtetni, nem marad benne fél deci se. A papír meg nem gond. Száraz fával jól megrakom a kazánt és amikor jó parázs van, jól ár van forrósodva a kazán, kémény, hogy minél tökéletesebben elégjen, ne füstöljön, rádobom a tűzre. Évente 1-2 db-om van, tehát nem ipari mennyiséget tüzelek.

Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de talán még mindig jobb, mintha elásnám.

Aki otthon, saját maga cserél olajat, mit kezd a szűrővel, hova dobja, hol adja le?


2022. ápr. 18. 21:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez.🤷‍♂️
2022. ápr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Otthagyon a szerelőnél...

Egyébként van olyan autónk amit a garázsban szervizel egy srác, ő eltüzeli és kész

2022. ápr. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor a gyengébbek és olvasni nem tudók kedvéért:

"Aki otthon, saját maga cserél olajat, mit kezd a szűrővel, hova dobja, hol adja le?"

Ezt kell kimásolni, akár egy Google fordítóba és magyar nyelven szépen fel lehet vele olvastatni. Nekem momentán nincs itthon külön házi szerelőm.

2022. ápr. 19. 08:00
 4/7 anonim ***** válasza:
add le ahol átveszik
2022. ápr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Napokban cseréltem én is olajat, a szűrőt sajnos itt sem veszik át a helyi hulladéktelepen. Így leadtam egy veszélyes hulladékokkal foglalkozó cégnek, 600Ft-ot még fizettem is meg fél órát vártam...

Ezek után nem is vagyok meglepődve azon ha valaki csak kidobja a többi szemét közé, vagy elégeti.

Valami nagyon el van rontva ebben az országban, hogy ennyire megnehezítik azok dolgát, akik csak védeni szeretnék a környezetet...

2022. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos. Ez a bajom nekem is ezzel.
2022. ápr. 19. 17:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Elméletileg a MOL-nál egyébként átvesznek olajszűrőt is, legalábbis a honlapjuk szerint:

[link]

Mondjuk a hulladéktelepnél is odaírták, aztán mégsem veszik át...

2022. ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!