Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A moped autóban van kuplung?...

A moped autóban van kuplung? Mert én úgy tudom hogy csak gáz és fék van benne.

Figyelt kérdés
2022. ápr. 18. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Moped autók zöme elektromos. Persze létezik benzin és dízel motoros is, de ott maga a motor áramfejlesztőként üzemel hogy tudja hajtani az elektormos motort viszont folyamatosan jár, tehát akkumulátorról motor egy mm-t sem tud mozdulni tehát közvetlen a robbanó motor hajt egy generátort ami árammal látja el a vilanymotort ami hajtja az autót, ezért nem kell bele kuplung meg sebesség váltó. A benne lévő "sebesség váltó" irányváltóként funkcionál.
2022. ápr. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amit én vezettem, abban volt. Bal oldali kar volt, mint a motorok esetén, de a bal markolat tekerésével lehetett váltani, effektíve kormányváltó.
2022. ápr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyszer ültem egy Aixamban, egy irányváltó volt benne, a srác mesélte, hogy mi micsoda meg hogy működik és valami olyasmi rémlik, hogy van megoldva a "váltó" mint a robogókon.

Aztán lehet, hogy ahány modell annyi féle megoldása van a történetnek.

2022. ápr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

A moped autók bedobozolt robogók.

Max. 50 köbcenti és AM jogsival vezethetőek.


Vannak régebbi példányok, amik váltósak, de mint a robogóknál általánosan már régóta fokozatmentes automaták.

Vagy újabban elektromosak, szintén fokozatmentes váltóval.

2022. ápr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ez speciel egy 479 köbcentis dízelmotoros fokozatmentes automatával szerelt mopedautó.

2022. ápr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5

Ok, közben én is utánaolvastam jobban.

A retardált jogyszabályok csak a benzin motornál írják elő a 50ccm határt. Ezért dizelből lehet bármekkora...

2022. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

És AM jogsival vezethetőek az 500 köbcentis dízelmotorú mopedek.

LOL

2022. ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7

Persze ugyanúgy csak max. 45-el mehetnek ... sírok.

2022. ápr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Vario váltó van bennük, mint a robogókban.
2022. ápr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 krwkco ***** válasza:
100%

"A retardált jogyszabályok csak a benzin motornál írják elő a 50ccm határt. Ezért dizelből lehet bármekkora..."

De a teljesítménye nem lehet több, mint 4kW. És a tervezési sebesség nem lehet több, mint 45 kmh, a terheletlen tömege pedig 350kg.

A 4kW eléggé lehatárolja azt, hogy mennyire lehet erős a dízelmotor.

Egyébként jellemző a törvény megszövegezőire, hogy szerintük ez NÉGYKEREKŰ TRICIKLI.

[link]

2022. ápr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!