Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Koszos trutymós olaj olajcsere...

Koszos trutymós olaj olajcsere után?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Olyan problémám lenne, hogy egy 1.4-es benzines Ford Fiestában lecseréltük az olajat, fekete trutymós olaj jött a teknőből. A csere után mentünk vele pár km-t és felvilant a check engine lámpa. Ma leeresztettük a friss olajat, de az is nagyon "koszos, trutymós" volt, viszont már nem annyira mint az első eresztésnél. Lehetséges, hogy emiatt villant fel a check engine lámpa?



2022. márc. 28. 16:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet csak akkor láttam,amikor nem cseréltek olajat,csak rátöltöttek 100.000 km-en keresztül.


Simán lehet amiatt.


Most 100 kilométerenként cserélnék olajat 2-3-szor,ameddig le nem tisztul.

Az 1.4-be nem kell sok olaj és megéri a macerát,ha a motor ép maradt.

2022. márc. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A motornak véleményem szerint nincs baja, jól húz, jó az ereje. Autópályán is volt használva, azt is nagyon jól bírta, bár akkor még a régi olaj volt benne és akkor még a check engine sem világított.
2022. márc. 28. 17:13
 3/15 anonim ***** válasza:
AZt a hiba jelet kikellene olvasni mert valószínű más lesz.
2022. márc. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

ha trutymó van benne, az nagyon nem jó

próbálj venni olcsó olajat és egy hét után cserélni

2022. márc. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

90 ezerrel vettem egy Nissant vezetett szervizkönyvel. Nos sem gyertya, sem olaj , sem szűrők nem voltak cserélve. Az olajra csak rátöltöttek valami winns adalékot..le kellett venni az olajteknőt, kibányászni a trutymót, aztán új, szintetikus olajat töltöttem bele, ezt mosóként használtam. Egy hét után leengedtem, új szintetikus olaj, új szűrő, és ez már valahogy kinézett.


Sajnos ki kell mosni rendes szintetikus olajjal a gépet, legalább egyszer. Ez látszatra pénzkidobás, de mégsem..

2022. márc. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Most lett véve nemrég?


Benzinesnél a fekete olaj nem jó jel...

2022. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, nem rég lett vásárolva. Arra gondolunk, hogy már régen volt cserélve az olaj és lerakódott a kosz a motorban. Most fogunk bele venni új olajat, feltöltjük és megnézzük, hogy felvillan-e a check engine. Különben jövőhéten mindenképpen elviszem átnézetni, csak idő híján vagyok, máskülönben vittem volna hamarabb.
2022. márc. 29. 08:53
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát igen... egy olajcsere után kiderül.

De azért vásárlás előtt nem ártott volna ránézni a nívópálcára és ha fekete az olaj akkor kérdőre vonni az eladót.

2022. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem igazán értett az autókhoz, úgy tudta, hogy másfél éve volt cserélve az olaj, ránéztünk a nívópálcára, után kellett tölteni picit, de az utántöltés előtt is és utána is nagyon jól ment az autó és alapvetően jó állapotban van.
2022. márc. 29. 12:55
 10/15 anonim ***** válasza:

Én lehet, hogy ebben az esetben vennék egy olajcsere előtti mosót is pl: [link]


Alapesetben nem szokás ezt javasolni, mert visszamaradhat belőle ami lerontja az új olaj kenőképességét is illetve nem szerencsés "hítós" olajjal járatni a motort, de ha ennyire koszolja akkor ez legyen a legkisebb baj.

Azt beletöltöd, megjáratod egy új olcsóbb olajjal alapjáraton 5-10 percet (akár az is Mannol az én ugyan ilyen autóm is azzal megy sok éve) és aztán leenged, így nem kell több tíz liter olajat venned mire rendbe teszed.

Chech engine nem valószínű. Az olaj állapotát közvetlenül nem tudja mérni illetve cserére figyelmeztető lámpa sincs bennük. Én azt kiolvasnám/kiolvastatnám helyedben, hogy miért tette ki.

2022. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!