Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen szerszámokat tennél...

Milyen szerszámokat tennél személyautóba vészhelyzet esetére?

Figyelt kérdés

Részletezve várom a listát pl. hogy "10-es, 12-es kulcs, ami kellhet ehhez (ide hogy mihez)".


Olyan meghibásodás, amihez mindenképpen szerelőt kell hívni, azokhoz szükséges szerszámokat mellőzzük, nem reális erre szerszámot tartogatni a kocsiban.


Szerszámkit nem játszik, mert felhalmozott szerszámokból kell kiválogatnom, ami kellhet az autóba.



2022. márc. 17. 15:54
1 2
 11/20 Beviz Elek ***** válasza:

Csak egy zsebbika van az autókban. Mindkettő hybrid és a 12V akku csak az elektromos rendszert állítja fel, így nem hallani az önindítón hogy szenvedne, lassan cserés lenne az akku. Egyszercsak nem fog felállni a rendszer, erre az alkalomra pedig ott a zsebbika amiben egyébként kompresszor is van.


#10

Amellett hogy ezerféle szerszám kell még azt is hozzátenném hogy a régi autók egyszerű, mechanikus módon működtek, szinte mindent meg lehetett taknyolni az út szélén. Na meg… azokat kellett is javítani, nem úgy mint a mostani modern autókat.

Most elszáll egy érzékelő, egy gyújtás modul és a hajadra kenheted, alkatrész kell nem szerszám.

2022. márc. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Emelő, kerékkulcs, bikakábel, vontatókötél, gyorskötöző, ducttape. Minden más felesleges.
2022. márc. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Igazából, csak alapfelszerelés.

Tudjak megbírkózni egy defekttel, vagy biztosíték cserével. Van még egy vontatókötél, és egy bikakábel.

Illetve a kesztyűtartóban van egy Bluetooth hibakód olvasó, amihez elég a telefonom. Nem akarok menet közben élőadatot olvasni, és egyéb szarságokat csinálni, viszont ha valamilyen bagatel baromság miatt letilt a motor, akkor tudom törölni

a hibakódot, és haza tudok menni vele, vagy legalább a szerelőig.

Persze ehhez pontosan tudnod kell hogy mit csinálsz, és annak mi lesz a következménye.

Én ezt sokkal hasznosabbnak tarom, mint egy 14-es villáskulcsot.

2022. márc. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ami nem szerszám, de egyik hozzászólásban sem olvastam pedig “életet” menthet - poroltót! Legalább 2kg-sat, de inkább 5kg-sat ha már egy szerszámosládát hordunk a csomagtérben.
2022. márc. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
+1 a poroltós kommentre, erre mondjuk én eddig soha nem gondoltam
2022. márc. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Semmit, felesleges.

Van bent egy egész kicsi torx készlet, de kb. csak azért, hogy ne a műhelyben kelljen keresgélni, meg a vag-com kábel is a kesztyűtartóban van, szintén a fenti okok miatt.

A szokásos van bent, emelő, kerékkulcs, egy ék, hogy defekt esetén alá tudjam tenni az emelőt (ültetett), kerékőr kiszedő, pár tartalék izzó/led

2022. márc. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 b1812567 ***** válasza:

A fentiekben leírtakon kívül (kerékcsere, lemerült akku esetére, meg poroltó) érdemes még tartani egy palack vizet (csapvíz vagy desztvíz) és valamit amire térdelhetsz/fekhetsz ha matatni kell, meg valamilyen lámpát vagy világítórudakat*.


A víz jól jöhet ha szivárog a hűtő, vagy épp kifogyott a szélvédőmosó, kezet mosni, vagy épp meginni.

(Igen, a desztvizet is meg lehet inni, csak nem literszám.)



*A világítórúd előnye, hogy ha bedobtad a kesztyűtartóba és elfelejted, aztán egy év múlva kell csak, akkor sem lesz lemerülve. A lámpa meg vszeg igen.

2022. márc. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nálam a Chevrolet-ben van egy 15-ös és egy 17-es villáskulcs azért, hogy ha elszakad a hosszbordásszíj/ széthullik a feszítőgörgő, akkor azt ezek segítségével ki tudom cserélni. Persze van új szíj, meg görgő a kocsiban. Jólvan na, a szíj az nem új, hanem egy régen lecserélt, de még egyben lévő. Hazáig elég az is. Az a lényeg, hogy a hosszbordásszíj hajtja a vízszivattyút is, szóval ha az elszakad akkor nem kocsikázok haza vele, mint a másikkal.

A másikban benne van szó szerint az összes szerszám a csomagtartóban, mert most hétvégén cseréltem ki benne a motort és csak behajingáltam mindent a csomagtartóba. Persze jóljön, ha esetleg valami fellazul, vagy van valami így, mondhatni teszt üzemben, de csak a lustaságom miatt nem pakoltam még ki belőle kedd óta😅

2022. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem van egy kompakt hordozható szerszám táskám, vagy hogy mondják enne. Van benne mindenféle kulcs, csavarhúzók több méretben, imbusz fejek, racsnis kulcs sokféle fejjel. Tehát minden apróságot meglehetne szerelni vele. Bedobom a csomagtartóba, ott tartom, alig foglal helyet. Hasznos, mert sokszor pl ha megyek nagynénémhez is, mindjárt pikk-pakk megszerelek nála is apróságokat, mert ott van a szerszám az autóban. És ha bármi baj van hosszú úton is, akkor mégiscsak van valami szerszámom.
2022. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nálam ezek vannak:

Biztosíték csomag (bárdis többféle van benne)

Akksihoz villáskulcs (12es méret, ált. 10-es)

Gyorskötöző

Ugye alapvető kerékkulcs.

Van benne WD40 is ha egyszer kéne valamire, igazából nem jöttem rá h mire.

Illetve poroltót én is raktam be.

Vontatókötél és a gyári vonószem.

2022. márc. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!