Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tiltott helyen várakoztam,...

Tiltott helyen várakoztam, ezért feljelentettek rendszám alapján már legalább 1 hónapja, kell valamit csinálnom vagy csak várjak?

Figyelt kérdés

Sajnos külföldre utazás előtt meghibásodott a gépjárművem (ékszíj szakadás, egy feszítőgörgő kitört a helyéről és ki tudja van-e még valami), ezért kénytelen voltam otthagyni a belváros egy kis utcájában. Kintlétem alatt egy ismerősöm szólt, hogy polgárőrök nézegetik az autót meg valami cetlit írtak, hogy megállni tilos tábla után halt meg az autó. Nagy nehezen sikerült elintéznem az atlanti óceán másik végéből, hogy valahogy tolják át, juttassák el egy parkolóba onnan. Ma sikerült kicsit több mint egy hónap után trélerre rakni és elküldeni szerelőhöz, ekkor láttam a kocsiban a cetlit, tollal felírva a papír tetejére:

Településnév Rk. (direkt nem nevezem meg a konkrét települést). Tiltott helyen várakozik! Majd rendszám, utána Ezért: feljelentem aláhúzva (másik két opció helyszínbírságolom, figyelmeztetem, majd mellette egy kapcsos zárójel másik oldalán aláhúzva az egyetlen szöveg: forgalmi rendszáma alapján. Ez alatt szintén valami tollal irt szöveg, számomra elolvashatatlan, mellette meg 3 szám, kötőjellel elválasztva. A lap másik oldalán a helyszín utcával, házszámmal és a dátum (2022.02.10 13:56).


Sosem kaptam még ilyen, kb A4-es papírból kivágott kisebb téglalap cetlit, sosem jelentettek fel, most ezt nem tudom hova tenni. Várnom kell, vagy bekellene sétálnom a helyi rendőrkapitányságra? Tulajdonképpen most mi a teendőm? 1 hónapja nem jött még semmi postai úton, nem kopogtattak...

Ami nekem furcsa, hogy a lap tetején ugye településnév Rk. van feltüntetve, pl. Magyarország Rk., de hivatalosan Magyarországi Rk. a neve.



2022. márc. 16. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez kamu, a rendőrség nem üzenget ilyen cetliken. Várj, ne csinálj semmit. Amúgy erre az esetre találták ki az elakadásjelző háromszöget, akkor értenék is hogy miért áll ott az autó.
2022. márc. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Ha így van akkor megfogod kapni a határozatot.
2022. márc. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Várd meg hátha reagálnak pár hét alatt. Majd fellebbezel hogy beszart a kocsi, hátha elengedik.
2022. márc. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A rendőrkapitányságot fel tudod hívni telefonon. Mondd el a szitut, majd megnondják ők küldték-e.
2022. márc. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!