Milyen autót javasoltok ha kétszer napi négy kilométer lenne vele megtéve hétköznap és a legolcsóbb megoldás kéne?





#4-es, el vagy tévedve. Látszik hogy soha nem ültél kerékpáron.
Néhány dolgot tisztázzunk, mert elég kifacsarodott az általad képviselt szemléletmód!
1.Az autó alapvetően nem esőkabát, esernyő és melegedő célját szolgálja hanem hosszabb távok megtételét. Persze a mai elkényelmesedett világban már feledésbe mennek azok az idők is, amikor nagykabátba, kesztyűbe, sapkába ültünk a volán mögé.
2.Ki beszélt itt kamionokról?! Ostoba reakciós duma!
3.A gyalogosok megvitatása nem képezi jelen kérdéskör részét, nem is értem hogyan kerül ide. Ha gondolod írj ki külön kérdést rá, szívesen vázolom az álláspontomat.
4.A félreértések miatt a biciklizésről néhány adat az ebben kevésbé járatosak figyelmébe:
-4km megtétele kényelmes tempóban átlagosan 30perc. Ennyi napi mozgásra szüksége is van az átlagembernek. Ezt a távot igazából autóval sem tudod lényegesen kevesebb idő alatt megtenni, ha belekalkulálod, hogy a nyert idő lényegében elvész az autó által igényel egyéb foglalatosságok útján.
-Biciklin is lehet szállítani elég sokmindent csomagtartó, kerékpár utánfutó és az egyedi kreativitás segítségével. Én nem egyszer szállítottam már pl. 2,5m-es falécektől, vascsövektől kezdve éjjeliszekrényig elég sokmindent (mielőtt valaki belekötne a szállítás biztonságába, közlöm hogy a kresz előre-hátra 1m kinyúlását engedi meg a poggyásznak kerékpáros közlekedés esetén).
Szóval mielőtt "ideböfögsz" -hogy a szavaiddal is éljek- javaslom jónéhány száz km-t közlekedj kerékpáron. Persze ne csak városban, jóindulattal mondom, élvezd ki pl. a Balaton körbebiciklizésével is a természet és a táj szépségét is. A streszt oldandó, segíthet abban is hogy a jövőben ne válj nevetség tárgyává pl. a 4-es válaszhoz hasonló torz gondolkodás terjesztése útján (hiszen a kerékpározás, és a túra öröme, annak sikere önmagában hozzájárul a testi-lelki egyensúlyhoz ahogy a szellemi mentalitáshoz is).





Javítás:"Ennyi napi mozgásra szüksége is van az átlagembernek"
helyesen: 2x30perc napi mozgásra szüksége is van az átlagembernek.





Ezres stwift, vagy nyolcszázas valami. A mopedautó aranyáron van, de nem ér annyit, és ha kellene, nem használható másra. Talán ha van Maruti eladó, az még elmegy...persze legalább féléves műszakival.
Ha találsz egy tiszán elektromos autót, amiben az aksik már kukaérettek, az a pályudvarig még pont jó, aztán otthon reggelig töltöd. Az aksik ára majdnem az autó ára..ilyen rövid távra még pont jó.





Örülök hogy sok igazi válasz is volt a trollvalaszok mellé.
5. Bárcsak a trollok is csak elgépelték volna.
Rengetegszer csomaggal történik s nem valami kis csomaggal. Lehet írnom kellett volna bár hasznos válasz esetén mindegy. Teherautó azért nem kell hozzá mert a mopedautó is elég lenne ennyi csomaghoz. Ez az elektromos autó jó kérdés hisz így a hideg motor nem probléma...
De honnan lehet tudni mi az a pont amikor már nem megy el hazáig? Vagy lesz egy nap amikor otthontól 1 méterre áll le majd kettő három és így tovább?










Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!