Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A turbo kopo alkatresznek...

A turbo kopo alkatresznek szamit? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés
En ugy tudom hogy nem. Nemreg (3 honapja) vettem egy autokereskedesben egy 2014-es Audi A4 B8-at. 139xxx km-el. Atvizsgaltattam vasarlas elott, mindent rendben talaltak, persze komolyabban nem bontottak meg. Ereztem hogy a kupplungja nem az igazi, gondoltam nem baj majd kicsereltetem, ennyi idos autotol nem varok szalon allapotot plane nem kopo alkatresznel. Plusz igy tudtam alkudni az arabol. Most lett megbontva a cserehez, a szerelom pedig szolt, hogy olajos a lapat. A reszleteket nem tudom teljes szakzsargonnal leirni, a lenyeg hogy elkezdodott a folyamat, aminek a vegen tonkre fog menni a turbo. Hogy ez 50, 100, vagy 150e km mulva lesz, nem lehet elore megmondani. A lenyeg hogy szinte biztos hogy tekert az auto. A kerdesem az, hogy a turbo kopoalkatresznek szamit, vagy ez egy rejtett hiba?

#hiba #garancia #kuplung #Kopoalkatresz
2022. márc. 4. 15:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Fel is lehet újíttatni, csak mondom.
2022. márc. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Használat függő, egy turbót gyorsan is meglehet ölni. Hidegen tapossák, pályázás után nem hagyják lehűlni. Van a családban olyan autó, amiben még 380 ezernél a gyári turbó teszi a dolgát, de pl. főnökömében 150 ezer km után már cserés volt. Amúgy szerintem kopó alkatrész, ugyanúgy, mint a kettőstömegű, vagy magasnyomású rendszer egyes elemei. Előbb utóbb cserélni kell, nem fogja az autót élete végéig kiszolgálni.
2022. márc. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom mindenkinek.
2022. márc. 5. 01:26
 14/15 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá, hogy a turbóban itt konkrétan a középrészről van szó, ott lehet a probléma, konkrétabban a tömítésekkel, amin keresztül ha elmegy az olaj, a csapágyak és forgórész tengelye tud károsodni/tönkremenni. Ebből a leírásból szerintem már elég jól látszik, hogy ezek sajnos kopó alkatrészek.

Abban meg maximálisan igaza van a korábbi válaszolóknak, hogy az élettartama ezeknek nagyon függ attól, hogy használják, és ha (még) nincs baj, ennek nem kell tudatában lennie a kereskedőnek, ha normálisan jár el, akkor sem.

Emiatt egyáltalán nem következik, hogy tekert lenne az autó.

2022. márc. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a korrekt, kielegito valaszokat!
2022. márc. 6. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!