Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A turbo kopo alkatresznek...

A turbo kopo alkatresznek szamit? (Tobbi lent)

Figyelt kérdés
En ugy tudom hogy nem. Nemreg (3 honapja) vettem egy autokereskedesben egy 2014-es Audi A4 B8-at. 139xxx km-el. Atvizsgaltattam vasarlas elott, mindent rendben talaltak, persze komolyabban nem bontottak meg. Ereztem hogy a kupplungja nem az igazi, gondoltam nem baj majd kicsereltetem, ennyi idos autotol nem varok szalon allapotot plane nem kopo alkatresznel. Plusz igy tudtam alkudni az arabol. Most lett megbontva a cserehez, a szerelom pedig szolt, hogy olajos a lapat. A reszleteket nem tudom teljes szakzsargonnal leirni, a lenyeg hogy elkezdodott a folyamat, aminek a vegen tonkre fog menni a turbo. Hogy ez 50, 100, vagy 150e km mulva lesz, nem lehet elore megmondani. A lenyeg hogy szinte biztos hogy tekert az auto. A kerdesem az, hogy a turbo kopoalkatresznek szamit, vagy ez egy rejtett hiba?

#hiba #garancia #kuplung #Kopoalkatresz
2022. márc. 4. 15:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szerintem nem rejtett hiba.Ez egy 8 éves autó...

2022. márc. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
39%

Te most azon agyalsz hogy 150 e km múlva tönkre megy aza szar.

Inkább a szerelő látja rajtad hogy mazsola vagy és rendesen letud húzni.

2022. márc. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A szerelo a neveloapam, szoval ketlem hogy le akarna huzni. :) azert ketelkedem , mert az elozo autom turboja 350et birt. Azert ez eleg nagy kontraszt.
2022. márc. 4. 15:58
 4/15 anonim ***** válasza:
10%
A nevelő apád a szerelő, de te mégis itt kérdezgetsz. Miért nem őt kérdezgeted? Nem hiszel neki, vagy azt hiszed ezen a semmitérő anonim oldalon kielégítőbb választ kapsz, vagy csak kitaláltad az egészet?
2022. márc. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egyik kollégámnak 30ezer km volt az autójában amikor a turbót cserélni kellett.(VW Passat).

Szóval 30ezer!

2022. márc. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Vannak javítószettek, középrészek a turbókhoz, 10-50 ezer Ft között.

Többet csináltam már, a szívás csak a szerelés.

2022. márc. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5. Vw-nél ez lehetséges mert szarok azok is meg az összes német autó.
2022. márc. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, azért szeretnél szavatosságot érvényesíteni egy 8 éves használt autóra, mert a turbó jelenleg működik, de kicsit hordja az olajat?

Hát, sok szerencsét :D

Másrészt nem kötelező megvárnod, hogy tönkremenjen a turbó x kilométer múlva, lehet ám tenni ellene, mint megelőző jelleggel. Nyilván nem tudom ennyiből, pontosan mi baja van, de mivel a turbó tönkremenetelét emlegette a szerelő, ezért gondolom nem a motor hordja az olajat, hanem a turbó csapágyából jön. Ami jó esteben a tömítések cseréjével orvosolható, és akkor nem fossa el az összes olajat, a csapágy beállását okozva...

2022. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen az ertelmes valaszokat, a tobbi meg nyaljon sot. 8.:

Csak erdeklodes szintjen kerdeztem, hogy a turbo milyen statuszban van, ha az ember hasznaltautot vesz. Amennyire en tudom a rejtett hibak, ha az elado tud rola, buntetojogi felelosseget von maga utan, de ez a kopoalkatreszekre illetve a nem rejtett hibakra termeszetesen nem igaz. Erre iranyult a kerdesem, mert nem tudtam hogy a fent emlitett alkatresz melyik kategoriaba esik. Sajnos kimondottan a turborol nem sok anyagot talaltam a neten, illetve azota talaltam. Megegyszer koszonom.

2022. márc. 5. 00:32
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja igen. A kerdes azert szuletett meg, mert az elozo automban (ami szinten egy Audi A4, csak az egy 2003-as B6 volt) 350e km-nel kellett cserelni. Ebbol kifolyolag minimum furcsanak tartom hogy az ujnal kevesebb mint a felenel mar kvazi kezd tonkremenni, illetve jelei vannak .
2022. márc. 5. 00:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!