Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért torpan meg az autó?

Miért torpan meg az autó?

Figyelt kérdés
pl Ha 60kmh-70kmh-el megyek és le veszem a gázról a lábam, motor fékezek lemegy 60 alá a sebesség rá lépek a gázra durrogást hallok megtorpan majd el kezd húzni az autó. Mi lehet a baj? Új gyertyák vannak benne.

2022. márc. 3. 18:42
1 2
 11/20 krwkco ***** válasza:
És még egy dolog: Ha tökéletes a gyujtás, akkor a benzinesnek nem szabad rángatni alacsony fordulaton, nagy gázra sem. Kis "lelkesedéssel" gyorsulnia kell, de rángatás nélkül. Mielőtt ebbe valaki belekötne, ez csak egy teszt. Nem lehet rendszeres, mert a kis fordulatú nagy nyomaték -a kis olajnyomás miatt- fokozott kopást eredményez a hajtókar- és főtengely-csapágyaknál.
2022. márc. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy a gyújtáskábel áthúz, mert volt egy sérülés a gyújtáskebelen, gyakorlatilag a egy kis burkolat darab hiányzott a kábelen amit ideiglenesen orvosoltam szigetelőszallaggal. Persze veszek.újat csak kíváncsi voltam ezzel. ideglenesen meg e szűnik a probléma. De hát nem.
2022. márc. 4. 10:31
 13/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom számít e valamit, de sport kpufogó van rajta.
2022. márc. 4. 10:32
 14/20 anonim ***** válasza:

"Természetesen vissza váltok, ha be dadog az autó."

-Nem szabad megvárni, hogy dadogjon a motor. Motorféküzemben nem fecskendez benzint a motorba. A befecskendező szelep nem zárhat rendesen, becsurog. Ami csomagolásban vannak új gyújtógyertyák, azoknál mindig be kell állítani az elektródák közötti távolságot (0.9mm).

2022. márc. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nincs alatta katalizátor
2022. ápr. 8. 21:02
 16/20 A kérdező kommentje:

Új trafó

, gyertyakábel, gyertyák

2022. ápr. 8. 21:05
 17/20 krwkco ***** válasza:

"Új trafó, gyertyakábel, gyertyák"

És megjavult?

Előtte megcsináltad azt a tesztet, amit 11-ben írtam?

2022. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
nem javult
2022. ápr. 9. 15:08
 19/20 krwkco ***** válasza:
És megcsináltad azt a tesztet, amit 11-ben írtam?
2022. ápr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 krwkco ***** válasza:

4-esben hagyni kell az autót alapjáratig lassulni. Utána folyamatos 1/2-3/4 gáz. Ha kelletlenül, de rángatás nélkül gyorsul, akkor a gyujtás rendben van. Nem húz át sehol, a rendszer tud nagyfeszültséget szolgáltatni.

Ha jobban rángat, mint szokott, akkor én továbbra is azt mondanám, hogy valahol áthúz a feszültség, ahol nem kellene.

2022. ápr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!