Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lambdaszonda:gyárit, utángyárt...

Lambdaszonda:gyárit, utángyártottat, bontottat?

Figyelt kérdés

A gyári és az utángyártott között csak annyi a különbség, hogy nincs a gyári csatlakozó rajta?

Bontottat megéri venni?


Kinek mi a tapasztalata?

Vélemények?


Köszönöm a válaszokat.



2022. márc. 1. 00:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az univerzális lemaratt. Azokról mi a vélemény?
2022. márc. 1. 00:01
 2/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy gyári, mert az autógyártók nem gyártanak lambdaszondát, ahogy pl olajat sem! Bosch-t vegyél, az a legjobb. Csatlakozót, vagy toldóelemet adnak a csomagban, de van csatlakozóval szerelve is. Ősszel cseréltem és is az autómban. Bárdinál meg kapsz hozzá kulcsot ha macerás helyen van.
2022. márc. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Milyen autó? Én a Vw utángyártottal rácsesztem. Szerintem csak gyári.
2022. márc. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krwkco ***** válasza:

"Nincs olyan, hogy gyári"

Azt az alkatrészt nevezik "gyári"-nak, amit az autógyártó eredetileg beszerel vagy pótalkatrészként forgalmaz.

Ezért van olyan, hogy "gyári", még akkor is, ha nem az autógyár gyártja.

2022. márc. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 krwkco ***** válasza:

Minél öregebb és ezzel egyszerűbb az autó, annál nagyobb az esély, hogy van megfelelő utángyártott.

És a korral a bontott is egyre jobban szóbajöhet. Mert olcsóbb és nem kell olyan sokáig élnie, mire az autó bontóba kerül.

Szóval nincs általános válasz.

Technikai okokból pedig nem tudhatjuk, hogy jó lesz-e a nem gyári lambdaszonda, mert nem tudjuk sem az autód (+motor) típusát, sem azt, hogy milyen szondát vennél bele. (És ha tudnánk ezeket, akkor is kevesek raktak pont ilyen autóba, pont ilyen szondát)

De ha egyedi tapasztalatra vonatkozik a kérdés, én a saját autómba utángyártottat vettem és kb. 10 éve hibátlanul működik.

2022. márc. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#4 Nem egészen, a gyári az, amit olyan gyártó gyárt, amelyiknek beszállítói szerződése van az adott alkatrészre a gyártó céggel. Ettől függetlenül megesik, hogy eredetileg pl. Bosch alkatrészt raknak a kocsiba és teljesen más áron lehet venni Bosch címszóval is ugyanazt az alkatrészt.
2022. márc. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 krwkco ***** válasza:

#6

"a gyári az, amit olyan gyártó gyárt, amelyiknek beszállítói szerződése van az adott alkatrészre a gyártó céggel"

Ez nem feltétlenül igaz. Még ha pl. a típusszám látszólag egyezik is, az autógyár előírhat olyan minőségellenőrzést vagy válogatást, ami a független alkatrészkereskedőknél nincs meg. Vagy éppenséggel a beszállító nem is árulja másnak, amit a gyárnak szállít. Csak az a biztosan gyári, amit a gyár beépít vagy a szakszervizein keresztül gyári alkatrészként forgalmaz. Meg is kéri az árát rendesen.

2022. márc. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hogy mi a gyári, azt úgy látom félreértelmezitek. Mondjuk egy elektronikai alkatrésznél igazából mindegy ha hozza az adott értékeket. Itt viszont lambdaszondában a márkát meg kell venni, mert az olcsóról hallottam, hogy elhangolódott. Itt csakis Bosch-t érdemes megvenni szerelőm szerint .

Sokkal inkább számít egy karosszéria elemnél a gyári beszállító, ahol folyamatos a kommunikáció a gyártó és a az autógyár közt, hogy mit változtasson ha nem passzol valami. Ez egy kisipari cégnél mincs meg. Ezért szívnak a kasznisok az új elemekkel.

Az a bibi,hogy azt meg senki nem fogja megmondani, hogy ki is a gyári beszállító? Ráadásul egy autótípust több cég is kiszolgálhat. Cirka 25 évet lehúztam autóipari beszállítóknál, kaptuk mindig a hisztit, meg, hogy mi nem jó nekik, vagy ezt a furatot kicsit arrébb, ez legyen hosszabb stb.

2022. márc. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 krwkco ***** válasza:

#8

"Hogy mi a gyári, azt úgy látom félreértelmezitek. Mondjuk egy elektronikai alkatrésznél igazából mindegy ha hozza az adott értékeket."

Ha egy alkatrész minőségében teljesen egyezik a gyár által beépítettel vagy forgalmazottal, attól fogalmilag nem válik "gyári"-vá. Csak éppolyan jó, mint a "gyári".

2022. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésre a válasz: Amelyik jó! Máshogy nem megy, próbálgatni kell.
2022. márc. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!