Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az lehet hogy Béreltem egy...

Az lehet hogy Béreltem egy autót egy cégtől? Sajnos történt egy koccanás a károsult biztositoja rajtam követeli az összeget! A cégen volt az autó, a cégé az autó. Nekem semmi közöm hozzá. Én fizettem a cégnek. Jogos a károsult biztositójától?

Figyelt kérdés

2022. febr. 28. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A bérleti szerződésben mi van? Lehet az is, hogy te fizeted. Lehet az is, hogy ők, ilyenkor magasabb a bérleti díj.
2022. febr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az lehet hogy Béreltem egy autót egy cégtől?"

Lehet.


"A cégen volt az autó, a cégé az autó. Nekem semmi közöm hozzá."

Te vezetted?


"Én fizettem a cégnek."

azért hogy használd a kocsit.


"Jogos a károsult biztositójától?"

Mi volt abban a érleti szerződésben amit aláírtál a céggel?

2022. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A bérletibszerződesben mit írtak a biztosításról, esetleges károkozásról? Vegigolvastad?
2022. febr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha béreltél egy autót, akkor az általad okozott károkért te vagy felelös.
2022. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koaxk Ábel ***** válasza:

Amikor bérelsz egy kocsit az nem arról szól, hogy azt csinálsz vele amit akarsz!


Az arról szól, hogy adott időszakra RENDELTETÉSSZERŰEN használod a gépjárművet!


Ha összetöröd, mindegy milyen mértékben, az már nem rendeltetésszerű használat, magyarul minden felelősség téged terhel!


Kétlem, hogy lenne olyan hülye cég aki benyelne akár egy többszázezres, vagy netán totálkárt, hogy hát azért csak fizettek arra hétre a kocsiért 200 ezret... tökre belefér!


A mai kocsiknál eleve egy koccanás is simán többszázezres tétel is lehet...

2022. márc. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!