Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet az oka annak, ha a...

Mi lehet az oka annak, ha a használtautómat nem akarja megvenni senki sem? Többi lent.

Figyelt kérdés
Vettem egy autót Németországból. Kereskedésben írattam át, ahol mondta a kereskedő, hogy jóval többet ér a kocsi, mint amennyiért vettem. Az autó jó állapotban van, költésgmentes, nem lóg, nem kopog rajta semmi sem, még az aljáról is tettem fel fényképet, hogy lássák semmi rozsda nincs rajta. A kereskedő által mondott ár alatt árulom az autót ennek ellenére. Rengeteg csoportban meghirdettem az autót, de még csak meg se csörren a telefon. Mi lehet ennek az oka? Közben meg azt látom, hogy a lelakott, szétrohadt kocsikért meg rohannak az emberek. Mit csinálok rosszul?
2022. febr. 22. 17:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Mutasd már miről van szó.
2022. febr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Láttam a napokban egy alvázképet is tartalmazó hírdetést, meg is lepődtem, mert nem szoktak ilyet.

De igazából nem látni belőle semmit, azonkívül hogy alvázkezelve van.

A lényeg sokkal inkább az lenne, hogy milyen állapotúak a bekötési pontok, hátsó híd, bölcső stb.

A főkép (első kép) viszont ne az alváz legyen, hanem maga az autó kívülről.

Amit még nem szoktam érteni, hogy alíg néhány esetben fényképezik a motorteret, ami szintén fontos lenne.

Én tavaly vettem autót, 70km-t utaztam hozzá hogy megnézzem. Ha nem lett volna a motortérről fotó, biztos nem mentem volna el.

Szóval a hírdetéseknek általában is egy problémája, hogy nem a lényegi részeket fényképezik. Arról nem is beszélve hogy amikor a HD képek közé rosszminőségű homályos képeket raknak.

Nyilván előbb-utóbb így is elkel, mert akad olyan helybeli aki megnézi és elviszi, de a rossz fotók biztosan csökkentik a kissé távolabbról érkező, adott típust kereső érdeklődők számát.

2022. febr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
12/12 válaszoló. Nem tartom kizártnak, hogy azt az autót én hirdetem, de levettem a képeket! Nekem egy célom volt ezzel az, hogy tisztességes legyek és aki azt olvassa/látja, hogy külföldi az autó, annak ne az jusson eszébe, hogy szét van rohadva az alja. Több ismerős is mondta, hogy kár volt feltenni képet a kocsi aljáról. Sokáig nem értettem, hogy ez miért baj, most már értem sajnos... Ez a baj a magyarországi használtautó piaccal, hogy ha valaki tisztességes akar lenni, akkor gyakorlatilag ő fázik rá. Nekem több, mint egy évembe telt az, hogy találjak olyan autót, amiért adtam pénzt. Persze le volt szűkítve a kör és nem néztem autót a lakhelyemtől 150-200km-re. Szerencsére soha nem kellett vennem használt dolgokat, autóból viszont nem futotta újra, ezért is válogattam annyira. Botrányos ez a helyzet számomra. Főleg az bosszant, hogy a kritikán aluli autókat viszik, mint a cukrot, mintha nem lenne szemük az embereknek.
2022. febr. 23. 20:53
 14/14 anonim ***** válasza:

Hidd el kérdező, sokan vannak úgy, hogy hosszú ideig keresnek használtautót. Nekem is közel fél évbe került, mire megtaláltam a megfelelőt, mivel direkt egy adott típust kerestem, amelyről tudom hogy híresen megbízható.

Ennek fő oka az amit fentebb is írtam, hogy a fotók nem megfelelők sok esetben. Nagymértékben hátráltatja a vásárlást, ha a képek nem indokolják a megtekintést, talán különösen igaz ez most a járvány időszakában. Persze kinek mi a szempont, mert van aki úgy választ autót hogy beül a család és mennyire kényelmes... Holott ennél sokkal fontosabb kérdés a műszaki állapot, és én úgy voltam vele ha homályos a hírdetett autó fotója, vagy nincs fotózva az amit keresek, akkor ott biztosan nem stimmel valami, azért nincs fotó sem.

Ezek után erősen megfontolandó, ha már az ember nagynehezzen hozzájutott a megfelelő kocsihoz (mint ahogy magad is) , vajon érdemes -e eladni. Mert az ilyen tulaj tudja hogy mennyire megbízható és jó az autó, de ezt a gondolatmenetet lehetetlen átültetni a vásárló fejébe, hacsak az konkrétan nem az adott típust keresi. Érdemes inkább megtartani ilyenkor a gépkocsit, és pluszba venni másodikat, majd akkor eladni, ha a második kocsi már bevált, és lesz olyan vevő aki kimondottan az eladandó típust keresi.

2022. febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!