Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Léteznek "hagyj békén" és/vagy...

Léteznek "hagyj békén" és/vagy "ne kötekedj" besorolású autók, pickup-ok, furgonok - bármilyen B kategóriás közlekedési eszközök? Ami annyira észrevehetetlen, vagy annyira szürke "formatervű", h. szinte biztosan senki nem törődik vele és utasaival?

Figyelt kérdés

Feltételezem ennek szöges ellentettjei (lehetnek) a "jobban jársz, ha nem merészelsz b*sz*kodni velem" típusú gépjárművek.

(Cadillac Escalade-ekre, temérdek drága BMW-re, Audi A8-akra, "pénzbehajtós" Q7-ekre szokták ezt a bélyeget ragasztani. Teljesen mindegy, mivel nem ezekre kérdezek rá.)



2021. nov. 5. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem bármilyen autó ami nem zsír új, nem valami drágább darab és nem valami tuningjóska stílusú amin lógnao a neonszínű fillefrancok.
2021. nov. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koaxk Ábel ***** válasza:
85%

Erre így nincs íratlan szabály, általában a nagyobb drágább gépek szoktak olyanok lenni amitől sokan megriadnak, de ez sem általános szabály!


Sokszor sokkal többet számít a fellépés, adott szituációban, te mit hogyan kezelsz.


Nyilván pályán körberöhögnek ha egy 1.4-es-el levillogod a V8-at de ez megint más kérdés, tudnod kell felmérni az erőviszonyokat, de ez megint egy más kérdés.


Ma pl Rózsadombon olyat láttam, hogy magam sem hittem el, valami szőke nő egy körforgalom nem a bejövő hanem a kimenő sávjánál jött rá, hogy itt kéne lemenni,így meg próbált bemenni a becsatlakozó sávba, végül be is tette a zsír új A8-ast, de szerintem szanaszét baxta futóművet, mert ilyen kb 20 cm-es térkövön ment át. Úristen!


Szóval ezzel arra utalva, hogy sokan a világukat nem tudják attól, hogy alá toltak pénzt!

2021. nov. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A kérdésre nem lehet egyértelmű választ adni, mert ez tök szubjektív. Nekem pl ezek:


Számomra a "legészrevehetetlenebb" autók a fehér, céges Octavia kombik, meg az ezüstszínű régi Swiftek. Kisbuszból a műanyaglökhárítós, fényezetlen kilincsű Opel Movanók a legunalmasabbak, pick-upból meg az alap, sötétszürke Toyota Hiluxok. Ez segített? :D

2021. nov. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Megnézed a statisztikákat és kiderül miből mennyit adnak el és mennyi az áruk. Általában egy olcsó autóval nem tudsz melléfogni, amiből sok van. Ezekkel az autókkal könnyű beolvadni.

Új autók közül a Dacia a legsemmilyenebb autó. Az egyetlen szempontjuk az volt, hogy a lehető legolcsóbb legspórolósabb dolgokból összerakjanak egy autót azoknak az embereknek, akik új autót akarnak, de nincs annyi pénzük, és bevált. Manapság is ugyan ezt az elvet követik olyan formába, hogy megállja a helyét az utakon, és kívülről sem rondák. Rengeteg Duster szaladgál az utakon, ezek az igénytelen autók lesznek a jövő suzuki swiftjei, amik sosem mennek tönkre.

A másik autó a suzuki vitara. Magyarországon évek óta abból adnak el a legtöbbet.

2021. nov. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Koaxk Ábel ***** válasza:

Tegnap kicsit átsiklottam a leíráson, és nem feltétlenül releváns választ adtam, így a leírást is átolvasva, azt mondanám, minden olyan autóra igaz ez, amiből nagyon nagy darabszám van forgalomban.


Ezek a tipikus Suzuki, Opel, VW stb... autók!

A lényeg, hogy ne legyen ritka és/vagy kirívó színű!

2021. nov. 6. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen, hogy "hagyj békén!" vagy "ne kötekedj!" autó ami észrevehetetlen a szürke formatervével így senki se foglalkozik a vezetővel. Ha idióta ül a volánnál és hülyeséget csinál akkor kitűnik a forgalomból és magára vonja a figyelmet. És mindegy, hogy egy vasaló Swift vagy egy A8.


Tegnap mentem a 37-sen Miskolc felé. A hernádkaki körforgalomtól 2*2 sávos, 110 km/h, de vannak lámpás szakaszok, ahol előre 80 majd 60 km/h a korlátozás illetve 70 km/h. Meg van egy vasúti felüljáró is ahol 90 km/h, illetve Miskolchoz közeledve vannak körforgalmak is. Szóval tegnap reggel megyek dolgozni, jobbra tartási kötelezettséget betartva megyek a külsőben. Utólérek egy Renault Laguna-t, aki tőlem lassabban krúzolt - a belsőben. Nos, a külső sáv szabad volt... És lehet magyarázni, hogy főút létére elég ergya az állapota a 37-esnek, mert össze-vissza van foltozva meg már most vannak anyagfolytonosságbeli hiányai (kátyúk) főleg a külső sávban de mivel a sávok szélesek és ha napi szinten közlekedsz, már haverokként köszöntöd őket és sávon belül vagy a padka vagy a felezővonal felé korrigálsz. Annyi hiba nincs, hogy folyamatosan a belső sávban kéne haladni az úthibák miatt. Mellesleg ha lenne is, a kresz ilyenről nem szól - jobbratartás, pont. Halkan megjegyzem, a belső sávban is vannak úthibák.


Szóval beérem, ő olyan 85-90 között ment, én 100-al. Jobbról ugye nem előzhetek, mert főút, míg Miskolcon nyugodtan, hisz a párhuzamos közlekedés miatt településen belül ez engedélyezett, hogy a külső sávban elhaladj a forgalmi helyzet miatt lassabb belső sávban haladó autók mellett.


Mit tudtam tenni? Követési távolsággal felvettem az ő sebességét. Én nem siettem, hamarabb szoktam elindulni mindig. Pár km-en keresztül mentünk így, jöttek a körforgalmak, ott is kb. a legvégén jött ki a külsőbe, mikor megszűnt a sáv. Majd vissza be a belsőbe.... ?????????? 😀 Úgy, hogy hiába 110/km utána a megengedett sebesség, kb. 1 km múlva még egy körforgalom van, lehet sokat is írtam, nem szoktak már ott száguldani 70-90 között mennek. És itt is megszűnik a belső, legvégén bemegy a külsőbe. Már vártam, hogy utána is visszamászik a belső sávba, de végül a Miskolcot elkerülő útra ment - azt a következő körforgalomból a külsőből éri el. Mondjuk lehet azért nem ment be a belsőbe, mert a körforgalom előtt fém pogácsákkal van elválasztva a két sáv...


Szóval, ő lehet észre se vette mit csinál. Én igen. Azért, mert ő szabálytalan, én nem fogok szabálytalankodni (jobbról előzni). Rendőr nem volt a közelben. A reggeli csúcs után voltunk, nem volt már nagy forgalom, szóval nem jött senki aki levillogja a külsőbe. Mögöttem is jött rendesen egy Mitsubishi valami a külsőben, nyugisan. Gondolom ő is látta a szitut, szóval elvoltunk így hárman néhány km-en keresztül.


Az nem az én stílusom, hogy kimenjek a belsőbe, levillogva kizavarjam a külsőbe majd megelőzzem. Nézegetve a Budapesti Autósok portál videóit, semmi kedvem ahhoz, hogy esetleg egy ideggyenge sofőrbe kössek bele, aki mondjuk elkezd büntetőz i, vagy leszorítósdit játszani, vagy követni és Miskolcon a piros lámpánál kiszedni a kocsiból.


Röviden: ha hülyeséget csinálsz, mindegy miben ülsz. Észrevesznek...

2021. nov. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor fehér Octáviám volt, azt nagyon "tisztelték" (gondolom rendőrnek néztek)
2022. jan. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!