Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízelmotor és az extrém hideg?

Dízelmotor és az extrém hideg?

Figyelt kérdés

Extrém hideg alatt -20;-30 °C fokos hőmérsékletre gondolok. Vajon igaz az, hogy egy dízelmotor sokkal nagyobb szenvedés árán indul be ilyen hideg időben, mint a benzines társa (ha egyáltalán beindul)? Olvastam adalékanyagokgról is, hogy könnyebben induljon, ne sűrűsödjön be a dízel. Ezek vajon mennyire könnyítik meg az ilyen hidegben való beindítást, ha az autó:

- Kinn állt hetetek, hónapokat az extrém hidegben.

- Semmilyen előfűtést nem kapott hideg indítás előtt.


Az előbb felsorolt körülményeket mennyivel gyűrné le jobban egy benzines autó?

Tegyük fel, hogy az akkumlátor egyik esetben sincs lemerülve.


De kíváncsi lennék a normál felhasználásra is, hogy úgy mennyivel maradna alul a dízel a benzinnel szemben?

Normál felhasználás: rendeltetésszerű tárolás, használat hideg klímán. Mondjuk az észak-európai országokban, Kanadában, Oroszban mennyire elterjedtek a dízelek? Vagy inkább használnak benzinest?


Sorry, ha túl sok a kérdés egyszerre, nem muszáj mindet megválaszolni. :D

Szóval bárki bármit tud az extrém időjárás: dízel vs benzin témában, az kérem ossza meg.


Köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 12. 13:55
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Nálam tervben van egy Volvó a közeljövőben.
2022. febr. 12. 17:51
 12/14 anonim ***** válasza:
74%
Legyen jó állapotban a motor, oké olaj, működő izzítás, nem ledermedt gázolaj és feltöltött akksi. Akkor tuti működni fog.
2022. febr. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem biztos, hogy M.o-on motorblokk fűtésest kapsz.

Fagydugó helyébe beépíthető fűtés megrendelhető.

Nekem Fiat Croma-ba kellett -20 fok alatt.

-28 fokon is simán indult. Kapható szettben, ami hálózatról a belső teret is felfűti.

Én csak a motorblokkot fűtöttem 12/220 voltos tranzverterről utcai parkolásnál is hasznos volt.

2022. febr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem biztos, hogy M.o-on motorblokk fűtésest kapsz."

Nekem van. Már ha ugyanarra gondolunk... A gyártó (Defa) viszont csak olyan típust javasolt katalógus szerint, amit az olajteknőre kellett felszerelni. Az olajat melegíti elő és ezzel együtt közvetetten az egész blokkot. De nyilván közel sem lesz üzemmeleg.

Nem azért vettem, mert félnék attól, hogy télen nem indul be az autó. Hanem hosszú távra vettem új autót, kímélni szeretném. Pár tízezer forintot nekem megért.

2022. febr. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!