Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek érdemes ma Euro...

Vortrekker kérdése:

Szerintetek érdemes ma Euro 6-os dízel autót (7 személyes) vásárolni, figyelembe véve hogy egyre inkább kezdik korlátozni hogy hová hajthatnak be a dízelek?

Figyelt kérdés

Elképzelhető hogy a következő években betiltják a dízeleket?

Ha nem is tiltják be, várható hogy csökken az értékük?



2022. febr. 12. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
nem tiltják be itthon, veheted
2022. febr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Pár éve vettem ilyet újonnan. Hosszútávra tervezek, nem szokásom 2-3 évente autót cserélni. És egyáltalán nincsenek álmatlan éjszakáim a fenti kérdések miatt.
2022. febr. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Euro 6-os sehol nincs korlátozva.

Nyugodtan megveheted.

2022. febr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 qkker1 ***** válasza:
67%

"Euro 6-os sehol nincs korlátozva."


Csak az Euro 6d nincs korlátozva, a sima Euro 6-ot sok helyről kitiltják.

2022. febr. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Mi az a sok? Pár nyugati nagyváros pár része.
2022. febr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Érdemes. Ahogy előttem mondták, csak pár nyugati városból lettek kitiltva.
2022. febr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%

Az EURO6 dízel tisztább levegőt pufog ki, mint amit beszív a városban. A részecskeszűrő kiszűri a port is.

Fehér papír zsebkendővel megtörölheted a kipufogó belsejét és tiszta marad a zsebkendő.

Az EURO6 dízelek kevesebb CO2-t bocsájtanak ki, mint az EURO6 benzines autók.

Ezeket olvastam és hallottam a szakértők által publikált írásokban és videókban.

2022. febr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#7, az első mondatodat egy videóban hallottam én is pár éve egy autós újságíró szájából. De közben nevetett, természetesen képletesen értette. A port már a levegőszűrőnek illik kiszűrnie, hogy ne kerülhessen a motorba. Euro6 + SCR = Euro6d, már valóban nitrogén-oxidok szempontjából is elég jó.
2022. febr. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Tíz évvel ezelőtt, ha azt mondtam, hogy a dízel autók (Euro3,4) hangosak, büdösek, mérgezőek, 200ezer Km futás után drága a fenntartásuk, akkor a szakértők vitatkoztak és védték a dízeleket.


Miután ma már a dízelek (EURO6) tiszták, csendesek, még kevesebbet fogyasztanak most mindenki támadja a dízeleket.


Aki leértékelte a 7/8 választ melyik ponttal nem értett egyet?


Fehér papír zsebkendővel megtörölheted a kipufogó belsejét és tiszta marad a zsebkendő?

Vagy a

Az EURO6 dízelek kevesebb CO2-t bocsájtanak ki, mint az EURO6 benzines autók?

2022. febr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tíz évvel ezelőtt, ha azt mondtam, hogy a dízel autók (Euro3,4) hangosak, büdösek, mérgezőek..."


10 évvel ezelőtt, 2012-ben nagyon nem Euro3 volt! Már javában Euro5-ösek voltak a dízelek, részecskeszűrővel.

2022. febr. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!