Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, ha defektet kapok...

Mit tegyek, ha defektet kapok két település között?

Figyelt kérdés
A Toyota Aygoban nincs pótkerék, csak ilyen kompresszoros pumpa. Mondjuk defektes kereket amúgy is fölösleges lenne fújtatni, de ez egy másik kérdés. Nincs olyan barátom, ismerősöm, aki el tudna jönni segíteni. És nem vagyok olyan kondiban, hogy 10-20 kilométert gyalogoljak a következő városig. Szóval ilyen helyzetben mit tegyek, kit szokás hívni? Köszönöm a hasznos válaszokat!

#teendő #defekt #a prérin #segítség hívás
2022. jan. 24. 20:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg van benne egy defekt javító készlet (ha nincs, akkor vegyél egy jó minőségűt), és hacsak nem durrdefektet kaptál vagy nem szakadt szét teljesen a gumi akkor valószínűleg meg lehet vele átmenetileg csinálni. Ha nagyobb a baj, akkor vannak autómentők akiket tudsz hívni, bár ez valószínűleg többe fog kerülni.
2022. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen egész meglepő helyen is vannak buszmegállók, vasúti megállók, először tehát ezeket érdemes Google Maos vagy utas.hu segítségével megnézni, hátha nem csak heti 1 járat van.


Aztán a közeli városok taxisai nagyon örülnek az ilyen zsíros fuvarnak, Google és Facebook a barátod.


Ezen kívül ne feledd, hogy az internet előtt is volt élet: leintették egymást az emberek. A puszta közepén nyilvánvalóan bajban lévő ember mellett azèrt meg-megáll valaki ebben a bizalmatlan világban is (tapasztaltam!).


Ha pedig fagyos téli éjszakán ér ilyen baj és üzemanyagod sincs, igenis hívd fel a 112-t, mert potenciálisan életveszélyes helyzet ez.

2022. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, az autómentőt nagyvonalúan kihagytam , a taxisok előtt jön sorrendben.
2022. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Valentino BROssi ***** válasza:
93%
A mai személyautó abroncsoknál nem nagyon fordul elő durrdefekt, inkább lassúdefekt a jellemző, lapos gumin még el tudsz gurulni 20-30 km/h-val. De ha mégis megtörténik felnin nem vehetsz részt a forgalomban, a sárga angyalt kell hívni ilyenkor.
2022. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%
Venni kell olyan autót amiben van pótkerék. Mert bár nagy az esély én 10év alatt sosem kaptam, de tény hogy benne van a pakliban és ekkor a legegyszerűbb mód, ha kutudod cserélni egy másikra.
2022. jan. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy pótkereket, attól majd megnyugszol.
2022. jan. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%

#5

Ez a tanácsod, hogy vegyen egy másik autót? Te sem vagy százas.


Autómentőt kell hívni, mert hiába gyalogolsz bárhova, pótkerék nélkül az autód nem fog mozogni.

Egyébként nagyon segítőkészek az emberek ilyen helyzetben. Nekem egyszer volt durrdefektem padkázástól. Volt aki odaadta volna a saját pótkerekét, ha jó lett volna az osztókör.

2022. jan. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél mankókereket,meg egy emelőt, esetleg egy erősebb kerékkulcsot, meg egy vascsövet amit rátudsz nyomni a kulcsra toldónak, ha meg gond van felteszed a mankót és irány gumis/haza.

Esetleg teljes értékű kereket bontóban véve, csak az vastagabb mint a mankó(mankót is lehet bontóban venni).


Nekem eddig 2-év alatt 14 defektem volt, mindig főúton, ráadásnak nem durrdefekt, de nem is lassú, az a 3 perc alatt leengedős féle, előtte meg 10-évig semmi defekt, hálaistennek volt benn pótkerék mindig.

2022. jan. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez pillanatnyilag elméleti kérdés, akkor a potkerék (teljes vagy manko) a megoldás amit magaddal viszel megfelelö szerszámokkal együtt. Az automentö is jo. Rossz megoldás az autot otthagyni (gyalog vagy taxival), mert a helytöl függöen érhetnek meglepetések mire visszamész (nem találod az autodat, vagy csak a roncsai várnak!!!)
2022. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Defektjavító kukac:

[link]


Ha nem durrdefekt akkor ezzel meg elhet oldani.

2022. jan. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!