Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért csörög? (rövid. )

Miért csörög? (rövid. )

Figyelt kérdés
Most lett megfúrva a simsonom (s51) de csörög.Nem is igazán csörög hanem inkább zörgésnek nevezném.Lehet, hogy ha majd bekopik a henger akkor megszűnik?Mondjuk még csak 20km van benne.ELőtte nem emlékszem, hogy csörgött volne-e vagy nem, de mintha most jobban csörögne.Szerintetek miért lehet ez?
2010. szept. 8. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
szar dugattyút vettél bele vagy tűgörgőt
2010. szept. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a tűgörgőnek van egy jellegzetes ciripelő hangja.olyan mintha a csörögne,ettől függetlenül még egészséges a blokk.ilyen hangot kell kiadnia.
2010. szept. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Páromé is zörgött. Karburátorba a schuber lötyögött és ez csörgött, de a főtengely is adhat hangot.
2010. szept. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a tűgörgő adja ki a hangot, nem tudom, hogy cserélted/cserélték-e mikor összerakták, nem drága alkatrész ki lehet cserélni könnyen. De az alsó tűgörgő is adhat ki ilyen hangot ami a főtengelynél van a hajtókarban. Na ez már macerásabb ilyenkor el kell vinni felújíttatni a főtengelyt, elviszed a régit és többnyire egyből kapsz helyette egy már felújítottat.
2010. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem én vettem bele a dugattyút, hanem az aki fúrta az adta hozzá.Am BERTA típusú.Az szar?
2010. szept. 8. 21:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Hello! Én vagyok az utolső kommentelő. Ha jól emlékszem, én is szereltem már egyszer Berta dugattyút a Simómba, nem volt vele probléma, (itt olvashatsz a márkáról bővebben: [link] Egyébként ha nem lett a tűgörgő kicserélve, akkor érdemes lenne utánanézni hátha az okozza a zajt. Le kell húzni a hengert, majd mielőtt leszeded a dugattyút tömj egy kis tiszta ruhadarabot a hajtókar mellé, hogy semmi alkatrész ne tudjon a forgattyúsházba jutni (szar lenne ezért az egész blokkot széthúzni) szedd ki a seeger-gyűrűket a dugattyú oldalából, nyomd ki a csapszeget, vedd le a dugattyút a hajtókarról majd a tűgörgőt cseréld ki a hajtókar végén lévő fészekből (amin átment a csapszeg), mehet be az új, és ismételd meg a leírtakat visszafelé.
2010. szept. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha nem most cserélném ki, hanem majd csak télen amikor lesz rá időm az baj lenne?Baj ha így járnék vele addig?
2010. szept. 9. 14:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Hátha szétesik, akkor szétkurja az egész hengert, szóval én kicserélném.

De ha ne értesz hozzá, bízd szakemberre.

2010. szept. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hello! Én írtam, hogyan cseréld ki. Nekem az egyik Simsonom kb. fél évig csörgött-zörgött, csak akkor cseréltem tűgörgőt benne mikor meg is fúrattam, nem volt baja, bírta, de volt egy másik, aminél az alsó tűgörgő darabokra esett és ahogy az előttem válaszoló is írta, elég jó pusztítást tud végezni, végzett is, a felömlőn az égéstérbe nyomta a darabjait, azok pedig szó szerint ették a dugattyú tetejét, tehát nem egyből cseszte szét, hanem alattomosan darálta, csak akkor vettem észre a bajt mikor néha alapjáraton mintha megakadt volna. Na akkor azonnal széthúztam a blokkot és csak csodálkoztam, hogy a fenébe nem állt be rögtön, hogyan bírta ennyi ideig. A dugattyút megtartottam emlékbe, érdekes látvány. Szóval nem egy drága alkatrész, a munka sem vészes, én azt mondom cseréld/cseréltesd ki inkább mielőtt nagyobb lesz a baj. (Ha egyáltalán ez adja ki azt a hangot)Íme itt látható az említett alkatrész: [link]
2010. szept. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!