Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabályos külső sávból megford...

Treafóház kérdése:

Szabályos külső sávból megfordulni?

Figyelt kérdés
2022. jan. 5. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Többsávos úton általában záróvonal van középen, ennek átlépése alapból szabálytalan. Na meg a balra kanyarodást bal szélről kell végezni.
2022. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

HOL???

Hánysávos úton? Főútvonal, autópálya, micsoda...? És még van pár körülmény...

2022. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%
Önmagában nem szabálytalan.
2022. jan. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#1:

1) Kereszteződésben nem feltétlenül van záróvonal. Ha nincs sem kötelező haladási irány, sem balra kanyarodási tilalom, akkor szabályosan megfordulhat egy kereszteződésben.

2) megfordulásról volt szó, nem balra kanyarodásról. Nem ugyanaz a kettő. A balra kanyarodásnál balra kell besorolni, a megfordulásnál nincs ilyen kötelezettség. Cserébe a megfordulásnál nem akadályozhat senkit.


Szóval hiába pontoztok le 0-ra, fenntartom a véleményemet:

Létezik olyan helyzet, amikor szabályos a külső sávból megfordulni, tehát önmagában nem szabálytalan.

2022. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 krwkco ***** válasza:
100%

#3 #4-nek teljesen igaza van.

A balra KANYARODÁST a felező vonal mellől, illetve egyirányú úton az út bal széléről kell végrehajtani. A nagyméretű jármű ez alól lehet kivétel, de fokozott óvatosság kell.

Viszont a MEGFORDULÁSnál nincs balra húzódási kötelezettség. Csak a többi résztvevő közlekedését nem szabad akadályozni.

KRESZ 33. §

2022. jan. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Értelemszerűen olyan helyzetre szól a kérdés ahol más szabály nem tiltja.
2022. jan. 5. 23:05
 7/15 A kérdező kommentje:
5-6 azért a kérdés mert ezt egy olyan helyen csináltam ahol nekem kétsávos volt de a másik irány egysávos. Így ha a belső sávból fordulok meg akkor nem tudom bevenni a kanyart és vissza kell tolatni egy kicsit majd úgy tovább. A külső sávból csinálva van elég hely menetben történő meg fordulásra. Természetesen csak akkor csinálok ilyen mutatványt ha bal oldalt mellettem és mögöttem nincsen senki akit zavarni. És persze a szembejövőt se. Azért kérdezem, hogy elvileg akkor szabályos e. Az nem tudom hogy befolyásol e valamit hogy ez egy útkereszteződésben történik ahol amúgy balra lehetne fordulni, ami viszont lehetséges lenne ugye a belső sávból is.
2022. jan. 5. 23:11
 8/15 krwkco ***** válasza:
Még az lehet esetleg a gond, ha a sávokra vonatkozó haladási irány nyilak vannak.
2022. jan. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Emlékezetem szerint nincs de ezt akkor majd megnézem. Bár én úgy tudom, hogy az útburkolati jel csak tájékoztató jellegű...


Vagy arra gondolsz amikor folyamatos vonallal van kialakítva kanyarodó sáv és egyenesen menő sáv? Mert az se mindegy hogy így van vagy csak terelővonalak között nyíl. De akkor ezt még alaposan megnézem.

2022. jan. 5. 23:43
 10/15 A kérdező kommentje:
"Cserébe a megfordulásnál nem akadályozhat senkit." A mögöttem levőt se?
2022. jan. 5. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!