Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy mérettel kisebb oldalfalma...

MARTIN:) kérdése:

Egy mérettel kisebb oldalfalmagasságú gumit érdemes vásárolni autóra esztétika miatt?

Figyelt kérdés

Üdvözletem mindenkinek!

Régóta fontolgatom, hogy végre nyári szép alufelnit vegyek, gumikkal együtt. A kinézett felni:19x8.5

Váltóméret 17-től-20-ig van skálázva.

Gumi Váltóméret:235/45 R19 gyári fórumon nézve.

A kérdésem, hogy fotón látva picit ballonos, (számomra),de 235/40-et tervezek, az nem vészes?, vagy befolyásol valamit avagy valamiket, leszámítva azt, hogy pár hónap múlva le lesz ültetve picit az autó, nem extrémen, ne tessék félreérteni :) csak így komfortosan szó szerint, véleményeteket, tanácsaitokat előre köszönöm! :)



2022. jan. 4. 02:02
 1/7 anonim ***** válasza:

A kisebb oldalfal azt jelenti hogy jóval keményebb , csont rázó lesuuz az autó a másikhoz képest.

Bár van akinek az tetszik.

Engem vittek egyszer egy opellel aminek " sportos " volt a futómű.

Hát volt olyan szar kemény a rugózása hogy zörgött a fogam is.

Nekem sose kellene ilyen , sokall inkább egy nagyobb oldal falú és legyen kényelmes, lágy a rugózása.

2022. jan. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem érdemes mert csak a szívás van vele, de ha neked így tetszik, akkor mi itt hiába magyarázzuk, vedd meg.
2022. jan. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó vándorveséket kívánok hozzá! :D


Nem tudom milyen autó de még egy 40 milliós S merci is kényelmetlen peres gumikkal a jó magyar utakon.

2022. jan. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Beviz Elek ***** válasza:
100%

23mm a magasságkülönbség, én nem raknám fel. Ha az esztétika miatt vékonyabb gumit szeretnél akkor 20-as kereket kell venni.


Azt ne felejts el hogy a kerék félrerakva lehet jól néz ki az alacsony oldalfalu gumival, felrakva viszont lehet hogy bénán fog kinézni mert sokkal kevésbé tölti ki a sárvédőívet.

2022. jan. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha le lesz ültetve az autó, akkor szerintem jól fog kinézni a peresebb gumival.


Abba nem szeretnék most belemenni, hogy az egésznek semmi értelme, mert az autó biztos, hogy rosszabb lesz, mind a peresebb gumitól, mind az ültetéstől, valamint ha nem papírozod le, akkor teljesen szabálytalan is. Ez a legtöbb embert aki ilyet tesz, nem igazán érdekli.

2022. jan. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#5

Leültetve jobb peresebb gumival, de mint említettem a 2 gumi átmérője között 23mm van, ez azt jelenti hogy csak a gumi miatt 11.5mm-rel nő a perem és a gumi közötti távolság. Ha leülteti 30mm-rel az autót akkor az eredeti távolsághoz képest csak 19.5mm-rel csökken a különbség, az ültetés 1/3-a a rossz gumiválasztásra megy el.

Másrészt a rossz gumi miatt a távolság nem csak felül, de elől és hátul is nőni fog, a 23mm pedig jelentéktelennek hangzik de valójában nagyon feltűnő felrakva. Úgy nézne ki vele az autó mint ahogy a gyerekek rajzolnak autót a viccesen kicsi kerekekkel.


Egyszer vettem felnit amin rajta hagyták a hasonló arányban kisebb gumikat, felraktam 2-t csak hogy lássam milyen lesz az autó az új kerekekkel, de röhejesen nézett ki, ne tedd ezt magaddal. Ha zavaróan nagy az oldalfal akkor 20-as kerék kell neked, esetleg nézhetsz keskenyebb gumit (váltóméretben), így az oldalfal befelé fog dőlni és jobban néz ki. Pl 215/50R19

2022. jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Uh, köszönöm mindenki válaszát, ment is a zöld pipa :) autóbuz' létemre nem gondoltam volna, hogy egyel kisebb méret ennyire be tudná folyásolni a használatot.. Ezek után olvasva mindjárt inkább /55 gumit rakok rá
2022. jan. 4. 18:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!