Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell autót műszakiztatni?

Hogy kell autót műszakiztatni?

Figyelt kérdés

Hol lehet műszakiztató helyet találni?

Kell időpontot kérni vagy lehet bármikor?

K3rhetem úgy, hogy ne akkor legyen, mikor épp dolgozok, hanem szabadnapon?

Mit kell ott csináljak majd?

Mennyibe kerül?



2022. jan. 2. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Én szerelőhöz szoktam vinni, ő átnézi és tovább viszi vizsgaállomásra.

Másik lehetőség, hogy elviszed NKH-ba, de ez kockázatos, mert, ha valami nincs rendben, rögtön bevonják a forgalmit.

2022. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Beírod gugliba, hogy: Autó műszakiztatás *településnév*

Értelemszerűen a településnév helyére a környező települések nevét beírogatod és kidobja hol van a közelben műszakiztató állomás... ma már elég sok helyen van.


Kell időpontot kérned igen.


Mit kell csinálnod? Kb semmit csak odamenni és várni egy 30-40 percet majd fizetni.

Pontos összegre már nem emlékszem, majd valaki leírja.

2022. jan. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ha munka van aznap mikorra időpontot kérek és nem tudok kivenni szabadnapot?
2022. jan. 2. 14:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szopsz.
2022. jan. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkorra kérj időpontot amikor szabad vagy...


Ha minden kötél szakad akkor megkérsz valakit, hogy vigye el helyetted, ahhoz meg ki kell tölteni egy meghatalmazást.

2022. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Logikusan, olyan napra kérsz időpontot, amikor szabadnapos vagy. Ezt azért nem olyan nehéz feldolgozni fejben szerintem...

Egyébként nem kell semmit csinálnod. Odaviszed a kocsit amikorra az időpontot kérted és kész

2022. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Roppant egyszerű a dolog.


Keresel a neten egy hozzád közelebb eső NKH vizsga állomást. Korábban írták hogyan azt a módszert javaslom én is.

Ha megvan a kiszemelt hely felhívod őket telefonon és kérsz időpontot. Megmondod hogy neked melyik napokon felel meg, ha midnen nap dolgozol de például szabad a délutánod vagy a délelötöd megmondod hogy ekkor csak délelött tudod vinni vagy csak délutőán megmondod hogy például legkorábban fél 3 ra tudsz odaérni (most csak mondtam valamit) és aszerint néznek neked időpontot. Egy vizsgára általában 30 percet szánnak rá. Érdemes vizsga előtt 10-15 perccel korábban odaérni hogy az adminisztrációt elvégezzék, olyankor általában beküldenek egy irodába vagy egy íróasztalhoz mész ahol van valaki aki ezzel foglalkozik mert a vizsgabiztosnak erre biztosan nem lesz ideje mert neki így is lesz épp lég adminisztrációs munkája amit csak Ő csinálhat. Ha ezek megvannak akkor vagy te viszed be az autót a sorra vagy az állomáson egy személy átalában egy segítő szokott ezzel foglalkozni hogy haladósabb legyen. Ahova én járok ott nekem annyi dolgom van hogy lepapírozunk előtte midnent átadom a kulcsot leülök egy helyre és a többit az ott dolgozók intézik. Ha készen vannak szólnak hogy megvan minden ha találtak valamit akkor úgy szokták hogy behívnak és megmutatják hogy mivel van a probléma és milyennek kellene lennie, és ezt le is írják egy papírra hogy nyoma is legyen ennek, mg ha viszem szerelőhöz akkor ez alapján tudja miről van szó. Ha meg minden rendben akkor kiadják a papírokat beleírják forgalmiba a következő lejárati dátumot, kifizeted és örülsz, és utána mehetsz tovább a dolgodra.


Ha van egy kis eszed akkor vagy keresel egy szervizt ahol foglalkoznak ezzel és előtte felkészítik az autódat műszakira úgy hogy lenyomnak egy előzetest és az alapján ha van valami javítani való megcsinálják veled egyeztetve a dolgokat.

Vagy úgy kérsz időpontot egy vizsgaállomáson hogy előzetesre vinndé, viszont ha azon megfelelt akkor utána lehetőleg azonnal megcsináltatnád az éles műszakit. Legtöbb helyen megszokták így is csinálni úgy adnak időpontot és úgy terveznek be hogy ha előzetesen megfelelt akkor rögtön megcsinálják az éles vizsgát így akkor haladósabb mert amit néztek előzetesen azt nem nézik meg újra csak a szüókséges méréseket végzik el amit a számítógépes rendszerben muszáj megcsinálni meg az adminisztrációt és a küörbe fotózást stb... Aztán ennyi az egész. Ha meg előzetesen találnak valamit nem bukod el a vizsga árát hanem csak a felét ha jól emlékszem annyi a díja az előzetesnek és adnak egy papírt amin felvan írva mit kell javítani, pótolni ahhoz hogy az autó műszakin átmenjen és ennyi.

2022. jan. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 krwkco ***** válasza:

Én az Autóklubhoz szoktam vinni. Telefonon lehet időpontot foglalni. Általában 2-3 hétre későbbre vannak szabad időpontok. Azon túl, munkaidőben akkorra, amikorra akarod.

Előzetes vizsgálat van, ha valami hibát találnak, nem kezdik meg a hivatalos vizsgát, az autó nem tud megbukni, mint az NKH-nál.

Mivel ők nem számítanak arra, hogy náluk fogod javíttatni, nem találnak ki hibákat. És nem végeznek olyan javításokat, amik csak azért kellenek, hogy az autó biztosan átmenjen a vizsgán. Mint egy szerelő, aki először felkészít és utána vizsgaállomásra viszi a gépet.

Az előzetes vizsgálat kb. 8000 és ehhez adnak egy ingyen egyéves diszkont tagságot. Plussz a hivatalos vizsgadíj. Ha jól emlékszem, kb. 16 ezer.

2022. jan. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!