Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Véletlenül kuplung nélkül...

Véletlenül kuplung nélkül váltottam, lehet baja az autónak?

Figyelt kérdés

2021. dec. 24. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem recsegett közben semmi akkor nem igazán lesz maradandó baja.
2021. dec. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Simán kibírja! Én egyszer 30 km-ről jöttem haza úgy, hogy el volt törve a kuplungpedál.
2021. dec. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszul csinálod, akkor a váltóban okozhatsz maradandó károsodást, de azt már észrevetted volna.
2021. dec. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

Véletlenül kuplung nélkül.... :O

Na az milyen?

Kihajolok úgy az ablakon úgy hogy nincs is kinyitva?

Mégis hogyan képzelted?

2021. dec. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

"Na az milyen?"


Olyan hogy nem nyomod a kuplungot váltás előtt/közben.


"Kihajolok úgy az ablakon úgy hogy nincs is kinyitva?"


Rossz a példa, de amúgy megteheted. Ha meg üveg nincs az ablakszárnyban még ki se töröd.


"Mégis hogyan képzelted?"


Nincs ezen mit képzelni, megfogta a váltókart és betette fokozatba. Ha kicsit kopottak a szinkrongyűrűk simán megoldható.

2021. dec. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer-kétszer én is jártam már így. Semmi recsegés, vagy ilyesmi. Könnyedén átugrott. Meg is lepődtem rajta.

Ha néha véletlenül előfordul, szerintem semmi baja nem lesz. Még ha meg is reccsen, nyilván nem használ neki, de ennyit hosszú távon is ki kell bírnia.

2021. dec. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a kuplung oldása nélkül váltani, az a lényeg, hogy:

- üresbe rakáskor ne menjen nyomaték a váltón, tehát pont annyi gáz kell, hogy ne motorfékezzen, de még ne is gyorsuljon az autó.

- sebességbe rakáskor: az adott fokozatban illeszkedjen a váltó bemenő és kimenő fordulatszáma egymáshoz. Tehát, hogy azon a fordulatszámon pörögjön a motor, ahová a váltás után kerülne.


Ha tökéletesen csinálod, akkor semmi bajt nem okoz, ha bénázol, akkor a szinkrongyűrűk extrán kopnak, rosszabb esetben a fogak is kopnak, törnek.

Egyetlen véletlen váltással nem igazán tudsz nagy kárt csinálni a váltóban, csak ha már eleve rossz állapotban volt.

2021. dec. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

#5!

Nem arról van szó, hogy a folyamatot nem bírom elképzelni.

Van annyi fantáziám....... ;)

Abból az egyszerű tényből indultam ki, hogy a sebváltást meg kell(ene) előzni egy lábmozdulatnak.

No, akkor az miért maradt ki?


(de úgy látszik könnyebb megmagyarázni, mint ezt a "roppant bonyolult folyamatot" rendesen elvégezni)

2021. dec. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!