Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Máshol is egyre több konok...

Máshol is egyre több konok vezető van az utakon?

Figyelt kérdés

Mi felénk (Balatonpart, keleti medence körül) drasztikusan emelkedett a számuk az elmúlt években. Onnan tudom hogy konok, hogy ha például meg van előzve, akkor utána addig küzd, míg vissza nem előzi az embert. A nyáron nem volt olyan nap, hogy ne futottam volna bele olyan emberbe, aki lakott területen kívül ment kb. 60-al. Megelőzöm, beállok a szokásos 100-as tempóra, majd (gyakran veszélyesen) visszaelőznek, és vissza lassítanak 60-ra és úgy mennek tovább sok-sok kilométeren keresztül. Tehát csak azért is visszaelőz, mert nem bírja elviselni azt ha megelőzik.

Máshol is egyre több ilyen ember van? Vagy csak felénk? Vagy lehet hogy az autómmal van "baj", azért viselkednek így mert nem éppen mai darab (34 éves)? Azt már észrevettem, hogy mikor a feleségem pár évesével megyek, akkor sokkal normálisabbak az emberek. Mikor a sajátommal, akkor napi szinten kikanyarodnak elém úgy hogy fékeznem kelljen. Ugyan ez lehet előzés után is?



2021. dec. 5. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ez nem helyspecifikus jelenség. Szerte szinte az egész országban rendszeresen autózom és bizony nagy az isten állatkertje. Én is így tapasztalom.
2021. dec. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Lemaradt, a saját autóm 3 éves, a cégesek 4-10 évesek. Ugyanezt tapasztalom. A kedvencem, mikor autópályán valaki "harmonikázva" vezet. Egyszer nyomja 150-nel, utána beáll 110-re és ezt váltogatja folyamatosan. Nem tudom ennek mi értelme van én tempomattal egyenletes tempóval szoktam haladni. Aztán felnik, hogy ugyanazt az autót már nyolcadszor előzöm.
2021. dec. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%

Mert mindenki azt hiszi övé az út.

Tolják le az embert. Stb.

A legtöbb új autóban van fedélzeti kamera. Ezért azzal nem mernek szórakozni.

Egyébként nincs ezzel gond, ott van a mágikus kürt. Nyomod neki addig amíg nem idegesíted fel vele.

2021. dec. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*feltűnik
2021. dec. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Ausztriában ilyesmi nincs, előzékeny és udvarias emberek vannak. Hülye barmot alig lehet találni.
2021. dec. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Igen, egyre több a hülye, viszont aki rendszeresen ilyen attrocitásokat él át, annak meg kellene vizsgálni, hogy ő maga mit csinál rosszul. Évente 25-30k-t vezetek, sok a hülye, de ilyen konfrontációkat elvétve tapasztalok, látok csak.
2021. dec. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előfordul elég gyakran, az ilyet ugyan úgy megelőzöm megint amint visszalassul 80-ra, ha meg amúgy is van szembe forgalom akkor nem kell hagyni hogy lássa jön-e valaki a szembe sávba...
2021. dec. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

17 éves kocsival mentem nyáron Füredről Keszthelyre. 60 as tábla, megyek 59-el, dudál, villog a marha és a beláthatatlan kanyarban előzni tilos táblánál megelőz. Plusz olyan is volt, hogy direkt a seggembe jön, majd akkorát dudál, hogy majdnem elrántom a kormányt, csak azért, mert én annyival megyek, amennyi a megengedett... Katasztrófa volt.

De itthon, Csongrád megyében is hasonló a helyzet. Vagy szétnézés nélkül vág elém, vagy jobbra elnéz, de balra nem... Nyáron egy buszos is satufékezett amikor busszal mentünk valahonnan haza, mert egy nő a mellékútról gondolt egyet és kiment elé.

2021. dec. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem mar regóta ez megy. 17 eve van jogsim, akkor is volt ilyen, most is van.

En is balatonparti vagyok, itt jellemzően aki turista/nyaralótulaj eljön valahonnan, aztán tablavakságot kap. 90-es szakaszokon ugyanugy mennek 60-nal.

2021. dec. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!